Nový příspěvek

Jak plynul čas v roce 2010

30. prosince 2010 čtvrtek

A taky den před Silvestrem! :-o Na Silvestra se jde do naši "rodinný" hospůdky. Převleky se chystají, bude legrace. Holčiny zůstavají doma, pustíme jim CD, dáme prášky na zklidnění a děj se vůle. Naštěstí na chodbě je klid. Okna daleko.

Den před Štědrým dnem nám Dorinka nadělila. Ale jak a kam!! Chudák měla průjem. Začalo to v pondělí a odnesla to celá chodba (a Lukáš, který přišel jako první domů). V úterý klid a lehké "ukolébání" nás pánečků, že je vše v pořadku. A ve středu ráno v půl čtvrté mě vzbudil zvláštní zvuk.... a opět chodba. Odpoledne si otevřela dveře do pokoje a postel, obývák a chodba. Ještě, že tam máme kvůli kočce latexové prostěradlo na peřinách. Všechno vyčištěno a zase voňavé. Dorinka dostala 2 injekce. Na bolení bříška a na zvracení. Dostala žvýkací prášky na zastavení průjmu a dostali jsme probiotickou pastu k užívání na 14 dní, protože její "stará" střeva, zřejmě už nemají to potřebné prostředí. 1 100 Kč a dobrý pocit, že jsme pro tu psí kočičku udělali co jsme mohli. A dnes je klid. Zlatíčko uz je zase v pořádku - už není rozbitá :-D.

A Asta hárá. A nosí doma kalhotky. Je vtipná :-)

30. listopadu 2010 úterý

Venku je sníh a kromě dětí z něj má radost i naše Asta :-) Ráno na procházku s černým a vlkošedým psem, z procházky jdou 3 sněhuláci :-) Asta, Dorinka a já. Na druhou stranu je večer krásně vidět, kde ty dvě zase hledají poklady.

Asta oslavila 3. narozeniny a já mám přání jediný. Už se holka uklidni! :-D Asta je suverénka. Na celých Stodůlkách nenajdete víc přaštěnýho psa :-D. Lidi jsou z ní paf, jak krásně poslouchá, ale zároveň je její temperament nezkrotitelný. :-D Alespoň to tam nikomu nevadí...

Dorinka je zlatíčko, jako vždycky. Propalin je tekuté zlato, holčička při pravidelném používání nemá problémy. Trochu podporujeme klouby, občas se mi zdá, že se hůř zvedá a chvilkama kulhá.

Tačvůd se nám trochu zklidnila. Sice se jí dneska povedl heroický výkon, shodila židli ze stolu, a to je ta židle, tak 5krát těžší než ona, ale v noci už nám neběhá po hlavách a nebudí nás (mě), šlapaním po jednotlivých, dlouhých, vlasech. Auuuu

A rybičkám se upravil domov. Nové pozadí, nové dno, nové živé rostliny. Jen osazenstvo akvária zůstalo.

Ještěrky mají pravidelného diváka. Tačvůda. Nechápu co na tom tu kočku baví?

Dnes je 30.11. a my už máme první 4 druhy cukroví. Vanilkový rohlíčky, kakaový rohlíčky v kokosu, linecké těsto a budem zdobit dvěma druhy čoko-polevy a kokosky. V plánu jsou skořicové postavičky, preclíčky v čokoládě a kremrole. A podotýkám, že je to má prvotina. Nenechala jsem vše na maminkách, tetičkách atd.

9. září 2010 čtvrtek

Už ani nevím, co všechno se od posledního komentáře stalo. Určitě proběhly nějaké výlety, byla dovolená a máme nový, neplánovaný, přírůstek. Kočka jménem Tačvůd. "Tačí, Tačí, čičiči papůůůůů" a než mrknu, je tam, malý bílý, totálně praštěný, strašně chlupatý a drzý, neposedný a svéhlavý stvoření co chce MASO!! Přinesli jsme ji z venku, kde se objevila v době naší dovolené a týden ji nikdo nepostrádal, jen kočička venku strádala.

Tlačila se dovnitř, evidentně zvyklá na lidi a protože měly přijít bouřky... ach jo, máme měkká srdce :-o Návštěva veterináře taky zážitek :-)... Při vstupu se nás slečna recepční ptá na pár vstupních otázek, typu - rasa a my říkáme - nalezenec, stáří a my říkáme - nalezenec, jak dlouho je venku - a my říkáme nelezenec... a jméno - Tačvůd???.  Jako finish - 1 500 Kč - svrab, rýma, lehká podvýživa a 1 blecha. Dneska už je očkovaná, příští týden jde na přeočkování a za další 2 týdny kastrace.

No a jak nového návštěvníka přijaly psí holčiny? Dorinka úplně v klidu, kočka pro ni  není nic nenormálního a není nepřítel a na štěstí ani nic co by chtěla zdecimovat. Tačí 2 dny vrčela - aby taky ne, být venku a zůstat na živu při množství volně běhajících psů -, Asta se den strašlivě bála víc kočky než nás, protože se kolem ní chtěla protáhnout přes naši postel, kam nesmí. Dneska se vzájemně očichávají, obě jsou jemné a zvědavé. Asta černá jako saze, Tačí bílá jako sníh. A na zemi mix chlupů :-D. Ještě že máme Jonáše (náš robotický vysavač, který každý den v době naší nepřítomnosti smejčí v bytě).

Včera jsem zapomněla Astu zavřít v kleci. Sama si do ní vlezla a já zapomněla, že není zavřená. A milá krasavice naše, se rozhodla, že zatočí s červem Billym (hračkou Tačvůda) a oběma plyšovejma myškama (hračky Tačvůda). Ve výčtu tedy, to vypadá, že si Asta zasedla na hračky, které ji nepatří!! :-D Že by v tom bylo něco osobního?

20. června 2010 neděle

Ve čtvrtek jsme jeli s Lukášem zkusit in-line brusle a zalíbilo se. Lukáš má nové brusličky a já se rozhodla, že se svůj strach pokusím překonat. V neděli jsme objevili Ladronku. Bydlíme kousek a o takové krásné procházce jsme se dozvěděli až nyní. Dá se tam krásně chodit i s pejskama, takže tam určitě někdy vyrazíme. No a až se naučíme ovládat ty kolečka dokonale, tak zkusíme jezdit s Astou. Bude běhat po trávě a my budeme na kolečkách. 

Asta má zase nějaký zánět v uších. Uši úplně červené a horké. Tentokrát to, ale není klasický zánět, v uších nemá hnědou špínu. Zkoušíme Lamysil, opět. Sundali jsme Kiltix, Astě rozežírá krk, humus. Dorince problém nedělá.

13. června 2010 neděle

Víkend byl nabouchaný událostmi. V sobotu chata na Vrábsku, velký horka holčiny prolenošily pod stromem a koupáním. Odpoledne rozřazovací závody, kde páníček se svými kamarády z osmy, vybojoval 1. místo. GRATULACE VELIKÁ. No dnešek se jelo taky, ale nejelo to tak dobře jako včera, takže 5. místo. Každopádně, všechny lodě se držely v houfu a rozdíly byly opravdu malé :-). Páníčka to zdá se opět chytlo a už uvažuje o mistrovství v Račicích... no uvidíme co na to zbytek lodi. Fotky: http://benedka.rajce.idnes.cz/2010-06-13-zavody-Praha/

Holčiny se mají dobře. Asta má zase vroubek, vrhla se v době naší nepřítomnosti na čerstvé (tak měsíc?) staré tapety... a nepolepší se a nepolepší. Tapeto- boto-propisko-pelíško-elektro-hadro-žrout praštěnej a nenapravitelnej!

Pár letních fotek: http://benedka.rajce.idnes.cz/2010-leto/

6. května 2010 čtvrtek

Je čtvrtek a už několikátý den jsem na home officu. Má to své výhody - chodím ráno s holčina na delší prochajdu a jsem s nima doma, jím domácí stravu a tolik nechvátám, a své nevýhody - nechodím mezi lidi a moooooc mi chybí :-). Tak snad příští týden už zase v officu :-).

Holky mají obojky Kiltex, ve srovnání se Scaliborem jsou na tom asi stejně. Obě mají pár klíšťat i přes ten obojek.

Asta měla zánět v uších, červené oči, škrábala se na tlamě a měla tam plíseň, vozila se po zadečku... no všechny příznaky na alergika až na půdu. Zkoušíme Prednison, po týdnu se přestává drbat a vozit. Lamisil na tlamu a Aurison na ouška.

Dorinka je zlatíčko. 

Musím přidat pár fotek z našeho nedávného výletu na Bezděz.  

11. dubna 2010 neděle

Venku začíná být více teplo a to je dobře. Holky dostaly nové obojky proti klíšťatům a blechám - zkoužíme Kiltix. S Astou jsme opět byli u veterináře - dermatologa. Jednak má zarudlé oči, takže dostala antibiotický kapičky - Maxitrol a máme kapat 4krát denně a jednak se naše kamarádka furt škrábe na bradě. Odebrali jsme vzorky a za 14 dní budeme vědět, jestli tam něco je nebo to má holka zmatené jen v hlavě. Naše malá neurotička :-).

Dorinka se někde náramně narazila na hrudníku. Všimli jsme si krve a otoku kolem rány. Sice jí to nebolí, nedala na sobě vůbec nic znát, ale já jsem přesto překvapená, kde k tomu ta naše raubířka vůbec přišla? V životě jsem to neviděla. Takhle z ničeho nic... No už se to hojí, takže snad v pohodě.

No a já. Po té malé operaci jsem v pořádku. Horečky jsou pryč a tak držím palce, aby to takhle zůstalo. Následujících 14 budu pracovat z domova, jestli to tedy vydržím, hroooozně nerada se doma válím.

02.01.2013 18:55:04
gabriela.benedova
Štěkati stříbro, kňučeti zlato, 2013.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one