Co je nového v březnu 2008

Co je nového v březnu 2008 - obrázek

Co je nového v březnu 2008 - obrázek

30. března 2008

Z dlouhé chvíle jsem vyzkoušela, jestli je pravda, že lovecká plemena mají v sobě automaticky touhu podávat věci. Nejdřív jsem to vyzkoušela s míčkem, co už umíme, akorát jsem změnila povel na "dej". Když Asta podala, dostala ňamku... pak jsem zkusila svoji plyšovou hračku, kterou by si normálně vzala a rozcupovala v pelechu a hodila ji na zem s povelem "dej". Světe div se, Asta ji zvedla a dala mi ji do ruky a čekala co za to dostane :-), pak jsem zkusila zabalený bonbon, podala, pak jsem zkusla houbičku na nádobí, podala, pak jsem zkusila krém na ruce, podala... a tak mohu hrdě prohlásit, Asta umí podávat věci :-D.

Dneska jsem také byly na velice důležité akci, která je vstupem na lovecké zkoušky. Jarní svod pro lovecká plemena článek a výběr foto ZDE. Fotky na rajčeti ZDE.

 

 

27. března 2008

Tak jsem to zakřikla... Asta zase něco zničila... ale je to teda frajerka :-). Sundala obojek Daisy, když jsem doma nebyla a rozkousala ho. Kožený obojek v háji... Teda, ale jak to dokázala?

 

24. března 2008

Jupí! Asta dělá "down" i na dálku... teda pár metrů :-). Bez mučení, bez ostnáče a bez proutku. U mističky se žrádlem, pochopila co "down" znamená a když už umí i "stůj", stačilo spojit povely "stůj" a "down". Párkrát jsem musela vážně řvát, ale dneska už dělala "downy" úplně ukázkově. Rychle a s hlavou dolů. Je to učenlivá kočička-pejsek!

Na vycházce ráno jsme potkaly Hanku a Maxe. Všichni 3 zlobidla, se podělili o nález století.... pytlík se starým masem v tuně omastku. Jen Dorinka odolala. Ještě cestou domů měla malá průjem. Je to učenlivá a zlobivá kočička-pejsek!

Při dnešním čištění zoubků byl slyšet náraz kamene na zem! To jak se mi ulevilo... Astina se zbavila dvojitých špičáků. Dále už ji rostou zoubky dospělého pejska. Takže teď už se nebude držet při zemi a v mé nepřítomosti může posvačit třeba kování dveří. Zuby už na to má :-). Dělám si legraci. Už dlouho malá nic nezdemolovala. Musím ji pochválit... a snad jsem to právě teď nezakřikla.

Odpoledne jsme byly s Astou na poli. Původně jsme šli zkusit, jak nám půjde hledání, ale pak jsme skončili u "přines peška".  Více (i obrázky): zde.

Video přines peška: zde.

23. března 2008

Výlet do Srbska aneb jak je někdy dobré ztratit cestu... viz Výlety

22. března 2008

Tak jsme se byly s Astou podívat na výstavu. Ještě, že jen s Astou! Vůbec netuším, jak bych ukočírovala 3 hafany. Asta byla prvních pár desítek minut, naprosto PAF. Takovej hluk, tolik lidí a tolik psů najednou! Gordoni byli ve stejném kruhu s kokrama, anglickýma a irskýma setrama. První šli na řadu kokříci, pak angláni, gordoni a nakonec irčani. Všichni do jednoho byli nááááádherní. Pro prcka to byl velmi rušný den. Setkali jsme se s Grace a Darjou a Akimem a Táňou a jejíma super holčinama. Potkali jsme i Barcy a Redynku.

20. března 2008

Další lovecký výcvik za námi a spousta práce před námi :-). Skončila fáze lehkého daunování před mističkou se žrádlem, s fůrou času na realizaci... a začíná fáze drsného daunování, kdekoliv, kdykoliv a co nejrychleji. Vůbec se na to netěším, Asta je citlivá a nemá ráda tvrdé zacházení, spíš jen slovní a většinou to úplně stačí, jenže tenhle daun, je rázný a nesmlouvavý povel a jeho okamžité provedení jen slovně nezařídím. :-( Uvidíme, uvidíme...

Dnes poprvé Asta na cvičáku slyšela nový povel "postoj". Myšleno výstavní postoj :-). Srandy kopec, tenhle postoj.... ale myslím, že to půjde...

Pokud mi to vyjde, tak v pátek půjdeme s Astou na výstavu na "kukačku" a v neděli bych chtěla vyjet za Prahu do pole a vyzkoušet novou 10metrovou stopovačku.

Daisy i Doris jsou v pohodičce. Dneska jsme cvičily i s Dorinkou. Jen tak venku, pro radost. Daisy nepřetěžuju a zbytečně nestresuju. Doma si s ní jen hraju a nechávám ji po bytě hledat její oblíbenou hračku.

18. března 2008

Další dvě hodiny cvičení za námi. Asta stále "s jistou dávkou humoru" šlape jak hodinky :-). Odložení a překračovaní psovodem nás zprvu trochu děsilo, ale teď už to jde.... zavolání psa "ke mně" do skupiny, je pro prcka hračka a  "zůstaň" uprostřed chodících psů bez toho, aby panička byla vidět, jsme dneska taky zvládly na jedničku. Chůze u nohy i bez vodítka a s otočkou včelem vzad byla taky dneska ukázková! Jen ten povel "down" nás teď trápí... Asta ho bere skoro za trest a to jí ho dávám hlavně před miskou se žrádlem, aby pak byla ta pochvala hoooodně dobrá :-(... Dneska si dokonce ani moc nechtěla lehat a podle mě jen proto, že jí zase budu dávát hlavu na zem... :-( Snad to prdelka brzy pochopí.... jo ale jinak.... "sedni" a "lehni", když je panička tak 1,5 vpřed to nám taky dneska šlo! Holčička je moooc chytrá a zlatá. A protože tam nebyla Redy, naše kamarádka borderka, tak jsme byly nejlepší my.... taky nás tam bylo 5,5 jenom :-o.

15. března 2008

Jsem zrušila výcvik Agility s Astou a raději šla s Dorinkou do dospěláků, mírně pokročilých. Musím jí pochválit, na to, že se tak bojí neznámých povelů byla moooc statečná. Není moc žravá, tedy alespoň ne tak jako Daisy s Astou, takže příště musím vytáhnout s větším kalibrem, třeba nějaký tvrdý voňavý sýr :-D.

V mírně pokročilých jsme trénovaly odložení v kruhu, povely sedni a lehni na dálku (jen 2 metry), k noze a obraty, klasika. No a jak to Doris šlo? Na to, že venku chodí většinou bez vodítka, k noze venku téměř nepoužíváme, odložení používám tak jednou ročně, když něco malýho potřebuju v krámě, a to jsem pak vždycky vystrašená víc já než holky... to zvládla na jedničku. Jen to ovládání na dálku, nevím, jaký posunky mám používat, ale až to zjistím, budem trénovat. Hned po druhém takovém cvičení je Dorinka otrkanější, spinká v obýváku a nežene se na chodbu a dokonce začala žebrat :-). Zapojujej se do hry a života v bytě a mě se to líbí!

No a proč jsem nešla na Agility? Jen proto, abych Astě v makovičce neudělala guláš. Ještě aspoň 2 měsíce se budu soustředit na lovecký výcvik a výcvik poslušnosti. Nevím, ale myslím, že další povely už se teď nenaučí. Musím dopilovat ty co už umíme a přidávat povely k loveckýmu výcviku. Tak například.... u loveckého psa je povel "k noze" tak, že pes nesmí vodítko natahovat, ale ani se nemusí na psovoda stále dívat... jenže my povel k noze máme těsně u nohy a s pohledem na mě... takže učíme povel "pomalu" a to znamená, netahat na vodítku...

No a dnes jdeme s Astou a Redy poprvé do mírně pokročilých... 

13. března 2008

Asta byla ve čtvrtek poprvé na loveckém výcviku. Zatím jsme dostaly za úkol naučit se na 2 zapískání píšťalky přiběhnout "ke mně", na 1 zapískání změnit směr běhu a hlavně povel "down". Někdo mi říkal, že se povel down kdysi učil pomocí ostnatého drátu, no jo.... kdysi se lidi asi se psem tolik nemazali.... to já teď Astu zkouším podplatit piškotama :-D.  

11. března 2008

Tak dneska jsme si přivstaly a na Devátou jsmy byly cvičit. Astince  to dneska opět šlo.  Jen ten klid u nohy, když máme čekat než všichni ostatní docvičí, ten nám moc nejde. S Astou šijou všichni čerti :-). 

Dneska ráno jsem si ji poprvé spletla s Daisy, holku jednu velkou :-). V tom šeru mi přišla stejně veliká...

Daisy je na tom stále dobře. Běhá za míčkama a je stále veselá a prozatím vůbec nekulhá. 

8. března 2008

Agility je výzva :-) bo... ten otvor do "tunéééééél" ne a ne trefit :-D. Zatímco "hóóp" nám už docela jde.... hlavně proto, že překážky jsou skoro až na zemi.

Musím co nejdřív najít hračku, která Astu dostane do tranzu... pešek to nebyl :-(, ale nevadí, zatím se žene za piškotama v pohodě.

Vidět nás s Dorinkou na cvičáku,  bylo by vám ji líto. Moc jí to nebavilo. Už proto, že poslouchat na zavolání, sedni a lehni a chůze na vodítku máme zvládnutou a taky proto, že už je vážně rozumná a nějaké opakované povely a bezcílná chůze ji moc neberou. Ale pro zvýšení seběvědí to snad bude mít nějaký efekt, takže se nevzdávám hned na začátku :-).

6. března 2008

Jen náhodou jsem se kolem 3 hodiny odpoledne mrkla na stránky cvičáku a zjistila, že právě dnes od 16,30 se uvolnilo místo na výcvik... a protože nám dlouhá pauza mezi cvičením nesvědčí (Zuzka má volno), přihlásila jsem se a vyrazila s malou na cvičení. Tentokrát jsme si to vážně užily, Asta se moooooc snažila, dostaly jsme velkou pochvalu a dokonce se stala příkladem pro ostatní pejsky s chůzí u nohy. Nějaké erupce na slunci, či co? :-D.

Ptala jsem se na hodině, jestli už jsme zralý na lekci Obedience-Úvod. Byly jsme pozvány, že to máme určitě zkusit, takže v neděli od 11 jdeme na Obedienci. A vůbec budu muset přidat tabulku, abych si všechny ty naše lekce zapamatovala :-). To máme výcvik poslušnosti s Astou a Dorinkou, Lovecký výcvik, Agility a Obedienci... a týden nafukovací není :-o

2. března 2008

V sobotu jsme měly s Astou jít na první lekci Agility. Ano měli... počasí, ale mělo jiné plány, a tak byly všechny hodiny zrušeny. Ani se nedivím, fukanec to byl vážně silný, tak velký, že jsme byly s holkama celou sobotu doma a chodily jsme jen na krátké procházky.

V neděli jsem koupila další píšťalku na přivolání Asty při loveckém výcviku. Stačilo dvakrát doma zapískat s přivoláním "ke mně" a Asta venku už teď na zapískání přiběhne. Je úžasný pozorovat, jak některý věci pochopí s rychlostí blesku.

Konečně jsem koupila jutovýho "peška". Trochu jsem se bála, že nebude mít Asta zájem. Ale opak je pravdou. Nosí ho s velkou ochotou a ještě radši se o něj přetahuje. Už docela dobře chápe povel "přines". Zatím ho tak 1 metr přede mnou pustí a sedne si. Opravuju ji zatím pouze, když peška pustí příliš daleko a po čase, až úplně pochopí povel, ji budu odměňovat až když mi dá peška do ruky. Snad to takhle dobře půjde i dál!

Doma už se nám daří povely "k noze" i otočky, vpravo, čelem vzad a chůze u nohy bez pamlsku...., "zůstaň", "ke mně", "lehni", "sedni", "stůj", "vstaň" a "vem si". Venku je to horší :-) 
Co je důležité, Astu výcvik baví. Nevzdává se, když ji nechválím a snaží se. Reaguje a nabízí řešení, když nejsem s cvikem spokojená.

V nejbližší době nás čeká začátek loveckého výcviku. 14.3.08 jdeme poprvé. Zatím vím, že s námi jde i stejně starý Výmarský ohař, kluk jménem Viktor. Vikiho jsme jednou viděli i na normální hodině, je to krásný kluk, který je o hodně vyšší než Asta a je velmi, velmi nabitý energií :-).

 

04.03.2008 22:54:46
gabriela.benedova
Štěkati stříbro, kňučeti zlato, 2013.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one