Na cvičáku
Na cvičáku
Na kladině je fronta
Na kladině je fronta
Daisy
Daisy
Pešek větší než Asta
Pešek větší než Asta
2008-06 027.jpg

Tak máme za sebou s malou Astou naši první výstavu. Jak se dalo předpkládat pro malé, střelené štěně, v kruhu, děsná nuda. Vydržela stát tak 2,5 minuty a pak se celá její kostra klátila. Ještě, že paní Rafalská má se psy v "probýhajícím vývinu" jak máme napsáno v posudku, velké zkušenosti :-).

V Kunraticích bylo příjemné prostředí, střídavě slunečno. Kruhy byly prostorně zařízeny. Paní Rafalská v kondici a s neuvěřitelným slovníkem pro posudky. Parta pejskařů super, nové rady promítám v hlavě ještě teď a kruhu jsem se přestala bát. No co... nejde přece o život :-).

Tohle musíme opakovat.

Více fotek na rajčeti - odkaz vpravo.

Přetahovačka Grace a Asta
Přetahovačka Grace a Asta
2008-06-kunratice_021.jpg
2008-06-kunratice_024.jpg
2008-06-kunratice_026.jpg
2008-06-kunratice_030.jpg
2008-06-kunratice_040.jpg
2008-06-kunratice_041.jpg
2008-06-kunratice_045.jpg
grace-P1130138.jpg
Je to malé, je to rychlé a chlupaté, co je to?

Štěndo malého hnědého labradora... holčička.

PICT0010.JPG
PICT0022.JPG
PICT0088.JPG
PICT0089.JPG
PICT0092.JPG
PICT0094.JPG
PICT0096.JPG
PICT0098.JPG

21. června 2008

Velká prochajda na Divoké Šárce s Míšou, Petrou a její holčičkou gordonkou Astou. Fotky na rajčeti. (odkaz vpravo)

20. června 2008

Už jsem psala v express boxu... Asta ráno vystavila malou vlaštovku, která byla schovaná v keři. Zvířata, která vystavuje jsou čím dál tím menší, tak jsem zvědavá, na co narazím příště :-).

Dneska Asta opět nepřekvapila, zrušila další deku. A vůbec jí nevadí, že pak holky nemají na čem spát. Že se taky ty velký kozy neozvou a nedaj jí výchovnej pohlavek, když já nejsem doma :-o. To ne... oni mají za vzor americkou výchovu a já nestíhám kupovat deky.

Daisy je čím dál tím víc klidnější. Venku běhá menší vzdálenosti, samozřejmě Asta běhá za nás všechny, co pokulháváme v závěsu za ní. Nevypadá, že by jí něco bolelo, jen asi chudinka ví, že mě Asta a její hormonální válka se zdravým rozumem - puberta - zaměstnává a já jsem jí vděčná za její rozumný přístup. O Dorince ani nemluvím, ta je jako vždy skvělá a hodná.

Včera večer mi přivezly granulky a dobrůtky pro holčiny z obchodu www.packa.cz. Objednávala jsem i jutovýho peška, kterýho (mimochodem) už také zničila. Měla jsem pocit, že objednávám stejného peška jako předtím, jen s tím rozdílem, že má dvě ucha... to co přivezli bylo obřích rozměrů. Ten pešek je skoro stejně velikej jako Asta. Viz foto červen 2006 níže. Strašně jsem se nasmála, jak se Asta snažila peška přinést a převažovala se jí hlava dolů, místo aby jí šla nahoru, jako normálně s lehkýma dřevěnýma "činkama".

Jo a málem bych zapomněla... dneska při trénování postoje koukám, Asta stojí jen na 3 nohách. Má prasklej polštářek na přední noze. Při chůzi to poznat není, ale jakmile chvíli stojí zvedá nožku. Takže budeme muset promazávat součástky....

19. června 2008

Dneska Asťula překvapila :-) Mile... nejenže nic nezničila :-o, ale když jsme šli na prochajdu, tak se od nás odtrhla, vyběhla kopec a zarazila se. Kouká na mě a pak dopředu a na mě a dopředu, tak volám šikovná! a když zalehla, bylo jasno... čeká mě taktéž vyběhnout kopec jak ta laňka, postupovat s prckem blíž a zřejmě vyplašit houf holubů nebo párek zamilovaných kačen, jako ostatně vždycky... tentokrát překvapila... jdu, říkám postupuj a jdu docela dlouho a tu najednou vyrazil zajíc, takový mimčo!, ale důležitý Asta zalehla a jen koukala. Žádný honění, ani náznak. Má můj obdiv... na takovou dálku ho vystavila! Probouzí se lovec :-).

18. června 2008

Tak rozhodla jsem se, posbírat další zkušenosti na výstavě a vyjedeme 19. 7. do Mladé Boleslavi očíhnout tamní podmínky. A pro změnu opět v kategorii "dorost", protože nám celý 1 neskutečně dlouhý den bude chybět do 9 měsíců. :-D

Asta se zdárně učí "přines" s více peškama, štěkej a v leže vystavuje houfy holubů. Podle mě zatím vystavuje jen to co vidí, ne to co cítí. Však je taky ještě majinká.

Včera jsme byly opět na cvičáku. Malá Asta mezi ročníma pesanama. Odložení za chůze, přeskakování psa cizími lidmy, přivolání do davu, slalom pejska mezi odloženými psy, povely na dálku, sedni, lehni, vstaň. Asta je žačka k pohledání. Moc šikovná až na ty vyvalený "kejty" v lehni a někdy i v sedni. Ale říkám si, že to nebudu hrotit. Nebudu ji zbytečně trápit a kazit jí radost ze cvičení. No co... tak nepůjdem na zkoušky z poslušnosti, ale cvičit budem furt s nadšením :-D. A třeba to časem přijde.

Přidala jsem nějaká videa na http://www.stream.cz/profil/seznam.cz/Gabriela.Benedova. Asty - přines, hledej, down a štěkej.

kunratice.pdf  343.79kB
Rozhodčí pro GS: Irena Rafalská (mezinárodní)
Štěkati stříbro, kňučeti zlato, 2013.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one