Co je nového v červnu 2008?

21. června 2008

Velká prochajda na Divoké Šárce s Míšou, Petrou a její holčičkou gordonkou Astou. Fotky na rajčeti. (odkaz vpravo)

20. června 2008

Už jsem psala v express boxu... Asta ráno vystavila malou vlaštovku, která byla schovaná v keři. Zvířata, která vystavuje jsou čím dál tím menší, tak jsem zvědavá, na co narazím příště :-).

Dneska Asta opět nepřekvapila, zrušila další deku. A vůbec jí nevadí, že pak holky nemají na čem spát. Že se taky ty velký kozy neozvou a nedaj jí výchovnej pohlavek, když já nejsem doma :-o. To ne... oni mají za vzor americkou výchovu a já nestíhám kupovat deky.

Daisy je čím dál tím víc klidnější. Venku běhá menší vzdálenosti, samozřejmě Asta běhá za nás všechny, co pokulháváme v závěsu za ní. Nevypadá, že by jí něco bolelo, jen asi chudinka ví, že mě Asta a její hormonální válka se zdravým rozumem - puberta - zaměstnává a já jsem jí vděčná za její rozumný přístup. O Dorince ani nemluvím, ta je jako vždy skvělá a hodná.

Včera večer mi přivezly granulky a dobrůtky pro holčiny z obchodu www.packa.cz. Objednávala jsem i jutovýho peška, kterýho (mimochodem) už také zničila. Měla jsem pocit, že objednávám stejného peška jako předtím, jen s tím rozdílem, že má dvě ucha... to co přivezli bylo obřích rozměrů. Ten pešek je skoro stejně velikej jako Asta. Viz foto červen 2006 níže. Strašně jsem se nasmála, jak se Asta snažila peška přinést a převažovala se jí hlava dolů, místo aby jí šla nahoru, jako normálně s lehkýma dřevěnýma "činkama".

Jo a málem bych zapomněla... dneska při trénování postoje koukám, Asta stojí jen na 3 nohách. Má prasklej polštářek na přední noze. Při chůzi to poznat není, ale jakmile chvíli stojí zvedá nožku. Takže budeme muset promazávat součástky....

19. června 2008

Dneska Asťula překvapila :-) Mile... nejenže nic nezničila :-o, ale když jsme šli na prochajdu, tak se od nás odtrhla, vyběhla kopec a zarazila se. Kouká na mě a pak dopředu a na mě a dopředu, tak volám šikovná! a když zalehla, bylo jasno... čeká mě taktéž vyběhnout kopec jak ta laňka, postupovat s prckem blíž a zřejmě vyplašit houf holubů nebo párek zamilovaných kačen, jako ostatně vždycky... tentokrát překvapila... jdu, říkám postupuj a jdu docela dlouho a tu najednou vyrazil zajíc, takový mimčo!, ale důležitý Asta zalehla a jen koukala. Žádný honění, ani náznak. Má můj obdiv... na takovou dálku ho vystavila! Probouzí se lovec :-).

18. června 2008

Tak rozhodla jsem se, posbírat další zkušenosti na výstavě a vyjedeme 19. 7. do Mladé Boleslavi očíhnout tamní podmínky. A pro změnu opět v kategorii "dorost", protože nám celý 1 neskutečně dlouhý den bude chybět do 9 měsíců. :-D

Asta se zdárně učí "přines" s více peškama, štěkej a v leže vystavuje houfy holubů. Podle mě zatím vystavuje jen to co vidí, ne to co cítí. Však je taky ještě majinká.

Včera jsme byly opět na cvičáku. Malá Asta mezi ročníma pesanama. Odložení za chůze, přeskakování psa cizími lidmy, přivolání do davu, slalom pejska mezi odloženými psy, povely na dálku, sedni, lehni, vstaň. Asta je žačka k pohledání. Moc šikovná až na ty vyvalený "kejty" v lehni a někdy i v sedni. Ale říkám si, že to nebudu hrotit. Nebudu ji zbytečně trápit a kazit jí radost ze cvičení. No co... tak nepůjdem na zkoušky z poslušnosti, ale cvičit budem furt s nadšením :-D. A třeba to časem přijde.

Přidala jsem nějaká videa na http://www.stream.cz/profil/seznam.cz/Gabriela.Benedova. Asty - přines, hledej, down a štěkej.

15. června 2008

Dnešní den musím opět pochválit. Kolem 10 jsme dorazily k holkám na Barandov, kde jsme se sešly s Petrou a Astou (gordoní slečnou) a šly jsme se projít do Prokopského údolí. Nevzala jsem si foťák, tak snad Peťa něco pošle, protože některý momenty určitě stály za to ...

Přidala jsem video z výstavy. Holky si před výstavou hrajou na honěnou... http://www.stream.cz/profil/seznam.cz/Gabriela.Benedova 

14. června 2008

Den "D" naší první výstavy - více zde: http://gordon-asta.webgarden.cz/kunratice-14-6-08.

Po výstavě jsme zajeli s paní Květou Kocúrovou, ostřílenou chovatelkou loveckých psů a s Jiřinkou s Dyks (mamkou Asty) na pole provětrat vrozené vlohy psů a samozřejmě zvěř. Viděli jsme taťku Artíka, tedy pořádný kus chlapa... tedy psa. Asta předvedla vrozenou chuť k práci, přiznávání zvěře jiným psům a lásku k vodě. Dokonce vystřelila první a snaživka přeplavala Dyksi, jen na chvilku... nikdy se nevyplácí přepálit start a zkušení již vědí :-D. V neděli se Dyks chystá na zkoušky... ale pšššt, ono je to tajný a ještě tajnější je, že tam s paní Květou pojedeme jako podpora.

11. června 2008

Opět jsme byly na cvičáku u Katky. S Redynkou i s psíma holkama. Redynka umí krásně válet sudy a musím říct, že je mi úplně jasný, že setr aristokrat mi na nějaký sudy z výšky... :-)... Holky jsou ve svém věku pěkně roztěkaný a udržet si jejich pozornost je čím dál tím těžší... Ale nevzdáváme se, však to děláme taky pro sebe... holky přeci poslouchat musí...

Zítra jdeme na lovecký výcvik s prckem a o víkendu možná už půjdeme na pole, do terénu.

Daisy už má očko lepší, ale stále má jinou barvu a mhouří jej.

Přidala jsem nějaké fotečky na rajce. Odkaz vpravo v menu.

10. června 2008

Konečně jsem se dostala k tomu abych přidala fotečky nového přírůstku mé kolegyně ze školy - http://gordon-asta.webgarden.cz/cerven-2008/prirustek-u-radky.html.

9. června 2008

Tak po nějaké době opět normálně funguji a opět řeším nějaká ta drobná zranění psích holek... to asi, abych nevyšla ze cviku :-D Dneska ráno mě Daisy přišla vzbudit a měla při tom zavřené oči... první náznak, že je něco v nepořádku... i když jsem se zvedla, otevřela jen jen oko na plno... další náznak a pak ten výtok... chvílema se zdálo, že levé oko šedne, lekla jsem se, že začíná slepnout... no zavolala jsem vetce a jela jsem na návštěvu. Daisy, zdá se, má očko poraněné, dostaly jsme antibiotika v kapičkách a vykapáváme. Slepota to není, komplikace s rakovinou taky ne. Daisy je šikovná a drží a já doufám, že se to brzy zahojí. 

A co já a moje zdravíčko. Je to lepší, ale nejspíš půjdu o prázdninách na operaci. Nijak mě to neomezuje, i když o víkendu jsem si tedy užila. Nemohla jsem se bolestí ani hnout, ještě že mamka mohla přijet a starat se nejen o mě, ale i o holky.

Astinka úspěšně pokračuje v demolici bytu. Dneska poprvé proskočila k sousedům na balkón. Chvíli se zapírala a já ji tady na těch mých 42 m2 neúspěšně chvíli hledala a když pak proskočila zpátky přes rádoby zábranu z živých květin, došlo mi, že budu muset vymyslet něco důmyslnějšího a nejspíš kovového :-) PUBESCENT jeden...

Dorinka si vysloužila označení "nejoblíbenější pejsek" na veterině. No... při jakémkoliv zákroku je klidná, neškube se, neječí, není histerická a kam ji postavíte, tam stojí... :-)... tedy skoro opak Asty... na tu když vytáhla vetka injekci, tak jí nejdřív musela důkladně očichat, a pak když dostala pigáro, musely jsme ji uplatit nejlépe 4 piškoty.

6. června 2008

Panička je docela šikovná, všechny zkoušky má za sebou. Už mi chybí jen jedna seminárka a mám prázdniny :-). Akorát má nějaké zdravotní problémy a nemůže chodit na dlouhý procházky a ani nemá chuť fotit. Snad se to brzy zlepší...

3. června 2008

Jéé jak mě se nechce se učit... Ale budu muset, prostě budu...

Možná máme důvod k oslavě, Astě se ztrácí bradavice. Už jich máme podstatně méně, ale stále jich tam několik je. Nevím, nevím... jestli to na výstavu stíháme napravit...

Ráno jsem z rádia slyšela, že je v ČR k testování na lidech lék proti rakovině a že byl zatím úspěšně testován v USA pouze na psech. Zkoušela jsem najít informace a vypadá to, že zatím je tu několik dávek z USA pro přesný počet pacientů. Myslela jsem, že bych někde byla zjistit, zda je možné do programu zařadit i psa... ale zdá se, že místo je jen pro lidi. :-( Budu optimistka, Daisy se dočká, až bude lék k dispospozici!

1. června 2008

Vedro a dusno na padnutí. Jen velmi těžce jsem se přemáhala, abych se koukala do chytrých knih o finančních politikách a plánování. Ráno jsme vstávaly brzy, abychom ještě chytly příjemné ovzduší venku a byly jsme na delší prochajdě.

S Astou jsme byly cvičit a na cvičák jsem vyvezla všechny holčiny, protože pak je samozřejmě na pořadu prochajda a cákanda v místním potoce. Asta je trdlo neskutečný a miluje vodu :-) Zkoušela jsem dneska nový povel... "Štěkej!"... zase jeden povel, který nám prostě nejde. Kňučí, škemrá, skáče, ale že by štěkala? Zatím se mi ji podařilo roztěkat pouze na Pribináčka. Piškot i sýr ji za to nestál... a to se po nich normálně může utlouct :-).

Daisy je ok. Právě spokojeně podřimuje u mých nohou. Dneska ani moc neběhala, vedro jí zmohlo, stejně jako Dorinku, který za chvilku budu říkat Babko. Stále častěji se loudá a loudá a nechá se pobízet a stále více je šedivá, hlavně na bradě.

01.06.2008 22:49:51
gabriela.benedova
Štěkati stříbro, kňučeti zlato, 2013.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one