Asta mě vytáhla na další svou výstavu, tentokrát naposledy v kruhu coby dorost 6-9 měsíců. Příště už třída mladých...

Pan Ing. Šonka Astu pochválil a udělil krásný titul Velmi Nadějná 1 s textem: Mladá ušlechtilá fenka s velmi hezkou hlavou delší suchý krk, pevný hřbet, dobře nesená a nesená oháňka, slabé osrstění odpovídající věku. Asta postoupila do zavěrečného kola dorostu s VN1, kde se bohužel neumístila ani v užším výběru. Je mi jasné proč... tento titul je čistě subjektivním měřítkem a vyhráli pejsci, kteří se svou stavbou téměř nelišili od svých dospělých jedinců. Bonie, dlouhosrstá kolie, která byla na 1. místě je naše kámoška z výcviku v HafBo. Mooooc gratulujeme!

Opět jsme potkali známé tváře jak ty lidské tak ty psí :-) a atmosféra byla příjemná. Počasí si s námi trochu hrálo, chvíli horko, chvíli déšť.

Grace, Aron
Grace, Aron
Asta
Asta
A když začalo pršet, kdo dostal deštník?
A když začalo pršet, kdo dostal deštník?

Tak jsme objevili novou cestu, krásnou na prochajdu. Z Velké Ohrady směr Chuchle. Cesta jde lesem, loukama a chvílema po asfaltce. Objevili jsme i malé zoo. Byli jsme na Barrandově, v Prokopáku a pak u nás na Stodůlkách. Bylo nás jako psů... respektive 6 lidí a 11 hafanů. Všichni psi velcí pohodáři, žadní komplikovaní, duševně-nevyrovnaní jedinci, žádná rvačka. Asta, Daisy, Doris, Redy, Lily, Princezna, Varity, Frisco, Honey, Jack a Conie.

Redy
Redy
tlupa
tlupa
Redy a Jack
Redy a Jack
Asta a Jack
Asta a Jack
Unavená slečna
Unavená slečna
Chystá se papu
Chystá se papu
Honey dl. výmarka
Honey dl. výmarka
Conie
Conie
Asta a Conie
Asta a Conie

29. července 2008

Jsme po návštěvě veta. Asta má zrengenovanou nožku a zlomené to nemá a ani jiné příčiny rentgen nenalezl. Na ohmatání to má nateklé, takže jsme dostaly akorát prášky na bolest (ty mimochodem má ujídat Daisy :-)) a klidový režim. Prý klidový režim ASTA! No zase jedinej, kdo bude v klidu, bude Dorinka...

Nevím, jestli je to tou nohou, ale Asta nechce žrát. Může to být i horkem. Snad to nebude trvat dlouho... Ráno jedla s menšími potížemi, dokonce jsem jí musela přemlouvat do vařeného hovězího masa. Daisy tekly sliny a mladá ohrnovala nos :-o.

25. července 2008

Černá můra, Asta, opět vyběhla na svět se skvělým puberťáckým kouskem. Přišla jsem domů, pustila ji z klece a koukám, slečna kulhá. Prohmatala jsem nohu a zjistila, že má kus odřený až skoro do krve, na kusu má vytrhaný chlupy, ale zlomenou ji nemá, takže nejspíš naraženou. Při stání ji nepoužívá vůbec, při chůzi se opírá. Takže nás čekají krátké prochajdy a pokud se to nezlepší, navštívíme veta. :-(

24. července 2008

Ach jo. Kvůli dešti byla naše hodina výcviku zrušena... Ach jo. 

Zvýšila jsem Astě denní dávku žrádla a jediné čeho jsem docílila je, že nežere s nadšením a nedojídá všechno. No... asi to zase snížím, protože jinak Daisy, která zbytky dojídá strašně ztloustne. :-)

Pomalu začnu napouštět kolo a začnu s malou velmi lehce běhat po ránu.

22. července 2008

Je úterý a dnes je venku opravdu zima :-o. Holky ráno zase venku blby, všechny jsou zdravé a veselé. K mému překvapení se zdá, že má Asta lepší nos než mazák Daisy. Minimálně při hledání tenisáku. Obě se snažily, Daisy dostala náskok, přesto jej našla malá Asta. Což je lepší, protože Asta s ním nepobíhá potom kolem jako vítěz, ale předá mi ho a hrát se může znovu :-).

Včera večer jsme potkaly na prochajdě spoustu kamarádů a Asta se předvedla jak krásně umí "down". Až se všichni smály, jak rychle sebou plácla na zem :-). Ve čtvrtek se chystáme na naši první lekci v mírně pokročilých při loveckém výcviku. Uvidíme, už bychom měly taky začít chodit do pole....

Česká národní výstava psů v Mladé Boleslavi ve dnech 19. a 20. 7. 2008 ve výstavním areálu Krásná Louka.

Rozhodčí pro setry pan Ing. František Šonka, poradce chovu gordonsetrů.

Uzávěrka přihlášek:

1. 12. června 2008

2. 25. června 2008

Propozice dále. (celé znění ze stránek www.interdogbohemia.com)

Štěkati stříbro, kňučeti zlato, 2013.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one