Co je nového v květnu 2008?

30. května 2008

Už zase se musím učit. 4.6. mám další zkoušku a do toho chodím do práce. Takže likvidita, jak jí měřit, druhy a k čemu to je dobrý, ukazatele, proč a nač, finanční analýza, za kolik a co z toho cpu do hlavu jen po večerech.

Nevím jak u vás, ale v Praze je dusno k padnutí. Vzala jsem ráno holky v 7 ven, aby ještě nebylo takový vedro a holky se mi odvděčily. Jedna průjem (Asta) a druhá vyvrhla zbytek z žaludku, přímo na koberec. Nevím, že by ta voda v nádrži byla tak zkažená? Nebo se pustili do těch pohozených ryb, co tak strašně páchly? Nevím, každopádně mají na chvíli s Prokopským údolím a jeho tajnostmi útrum.

25. května 2008

Daisy se stále drží, je radost jí pozorovat při venčení, jak běhá a vůbec se nezdá nemocná. Dorinka má sundaný obvaz, rána se krásně zahojila a už zase chodí bez vodítka. Musím tedy říct, že po těch několika týdnech, kdy chodila jen na vodítku, řádila jak střeštěný štěně. :-) A Asta, PUBERTA točí jejím světem. Tu vyrazí jak střela, tu zalehne, tamhle se vynoří z keřů, tudle skočí do vody... je prdlá :-) Naštěstí poslouchá a přivolání není problém.

Doma zničila dveře. Vyrvala lemování skleněné výplně, a protože je to dřevo (dřevotříska) tak část i sežrala. Koza jedna praštěná. viz fotečky Květen níže.

Včera jsem byla po dlouhé době v kině s kamarádama a bez psích holek :-). Indiana Jones a království křišťálové lekby bylo na pořadu večera. Mě osobně se film a celé provedení velmi líbilo, i když... mimozemšťané? :-o  

Nedělní výlet: http://gordon-asta.webgarden.cz/kveten-2008/kveten-2008-stara-boleslav.html

20. května 2008

Jupí! Mám za sebou zkoušky z Makra! Ale věnovala jsem se i holkám. Daisy má nový sestřih oušek. Dorinka opět zavázanou nožku a hojící se ránu na polšářku a Asta? Asta začíná být střelené štěně, kterého je všude plno :-). V tlamě bradavice stále, ach jo. Dokonce to vypadá, že bradavice chytla i naše skoro stejně stará sousedka borderka Redy, ach jo. Doma zdokonalujeme hravý aporty. Asta nosí s chutí a dokonce už rozeznává i mezi 3 aportama a přinese ten na kterýho ukážu. Je to šikovná holka. Teď jak prší, odpadají nám hodiny cvičení, ale myslím, že to tak nevadí. Doma cvičíme a myslím, že se do toho zase dostanem :-). Učím prcka "chyť" a hážu jí psí létající talíř. Má ho docela ráda a až se ho naučí chytat ve vzduchu bude legrace :-). Večer jsme venku narazily na prchajícího zajíce. Asta se po něm vydala, chvilku jsem ji nechala a pak zavolala, otočila se na místě a běžela zpátky... no fakt, šikulka!

17. května 2008

V sobotu ráno jsme byly všechny opět na veterině. Dorinka dostala nový obvaz a pochvalu, jak je strašně hodná a nejančí u vetky na stole :-). Je vážně kouzelná. Asta se zvážila, váží 19,2 kg. Daisy tradičně hypnotizovala dózu s piškotama. Paní doktorka má zlatou trpělivost a nevadí ji, že ji Asta asistuje na každém kroku a stejně jako já, po ní sbírá lehce naťuknuté skleničky, dózy a kalíšky, kterých se jen tak čenichem dotkne a oni začínají dominoidním stylem padat v houfech za sebou :-D

Astě bradavice nezmizely a bude to ještě nějakou dobu trvat. Moc mě to mrzí, byly bychom tam zítra na výstavě bez konkurence, ale na výstavu zítra nemůžu. Grace (naší sestřičce) gratulujeme k VN1 (velmi nadějná) na jejich oblastní výstavě a jsme rády, že je to doma :-D

Pro zájemce o studium štěněcích bradavic pár fotek http://gordon-asta.webgarden.cz/uvodni-strana/fotecky-kveten-2008.html. Tamtéž jsou legrační fotky mých psích holek ze serveru http://en.photofun.od.ua/.

16. května 2008

Je pár dní do výstavy a já ji zvažuji. Strašně bych chtěla jet, ale u Asty se objevily bradavice virového původu. Jsou pro pejska neškodné, pokud si je nekouše, a to naštěstí malá nedělá. Do 2 až 5 měsíců prý sami odpadnou. Mají je jen štěňata a ještě musí mít oslabenou imunitu. Což zřejmě Asta poté co prodělala léčbu psincového kašle z jarního svodu, má. Začaly jsme papat prášky na podporu imunity a vitamíny převážně B komplex. Asta je ostřihaná, trochu vytrimovaných chlupů na uších, vystříháno pod ocasem a pacinky. Paní nám zkazila hlavu, máme malou lysinku, která je vidět jen z nějakého úhlu. No... chybama se člověk učí, byla to obří zkušenost (hlavně pro mě, trpěla jsem jak kůň, při představě, že jsem ji nechala u cizích lidí a nemám ji pod kontrolou, holt jsem "neurotická matka", no :-D) a sem: http://www.marcato.cz/ už nepůjdeme.

12. května 2008

Odpověděli nám ze Stodůlek z Agility. Asta může začít trénovat v kategorii "small". Jejich zázemí a množství překážek se mi moc líbí, takže tam určitě dorazíme hned jak bude po výstavě a nebude kruté zkouškové období :-). A doufám, že Redy půjde s náma!

11. května 2008

Krásný sluncem prolitý den, který jsem skoro zaspala. Fakt. Budíček v 7:30 venčení a pak hurá zpět do postele. Už jsem prostě nemohla.

Prochajda v Čakovicích. Nákup nových vodítek včetně jednoho na vystavování. Takový béčkový kus, není tak jednoduché sehnat v kamenných obchodech kožené vodítko. Až jsem byla překvapená :-(.

Do fotek za květen jsem přidala foto "děsně zlýho psa" a rozříznutou tlapku Dorinky. Je to špatný, moc se to nehojí a pán, který nás potkal, vyprávěl, jak se to jeho pejskovi hojilo 2 měsíce. Ach jo! http://gordon-asta.webgarden.cz/uvodni-strana/fotecky-kveten-2008.html

10. května 2008

Pro mě jako pro studenta, velmi náročný den. Ústní zkouška z účetnictví a písemný test z AJ. Mám to za sebou a na několik dní volno.

Hanka nás vytáhla i s Redynkou na velkou prochajdu. Dorinka dostala svoji botičku a obvazy. Holky lítaly, Redynka poprvé plava a jak krásně! Jen naše Asťula trpí stihomamem topícího se psa. Stále se chce vozit po zádech někoho jiného, protože sama na sebe furt cáká spoustu vody a tak trochu sama sebe topí :-o. Za míčkem krásně běhá i do vody a když vyleze tak je schopná si hned předsednou a míček drží a pak když řeknu pusť míček mi dá.

9. května 2008

Dneska bylo od rána venku opravdu krásně... Holky mě vytáhly už v půl osmý ven a ani nebraly v potaz, že jsem si zase jednou vzala volno :-) Nevadí, fakt jsme si to užili. Hlídám Dorinku na vodítku a k tomu nestíham fotit...

Odpoledne jsme byly na delší prochajdě. Dorinka na vodítku, setří holky na volno a úžasně akční. Přátelé vodních sportů, roste vám konkurence... Asta si dneska zaplavala!! Poprvé a doufám, že ne naposled. Pronásledovala Daisy a chtěla jí vzít klacíček až nedosáhla na dno a hned se vrátila. Pak se osmělila a vydala se na vlastní pěst... klasické začátky, pes tak cáká před sebou předníma tlapkama, že se skoro topí. No, má těžkej zadek, no :-) Ale myslím, že na začátečníka to nebylo vůbec špatný. :-D. Vody se tedy nebojí a až se Dorinka uzdraví, budu doma mít 3 milovnice vody. No a víte jak... když je kolem cizí člověk a my jsme vylezly ven, musíme k němu a hoooodně blízko se u něj oklepat. A že panička ječí? No a co! :-o

8. května 2008

Dneska je strašnej tlak. Všechny 3 holky ráno žraly trávu a všechny 3 holky dneska už i trávu vyzvrátily. Jsou malátný a všichni čekáme na večer až sluníčko zapadne.

Od rána mě strašně bolí hlava, a to na to normálně moc netrpím, ale při téhle bolesti jsem se vážně moc učit nemohla :-(. A dnešní hodina loveckého výcviku? Mám chuť s tím praštit. Asta neběhá, což mě sice mrzí, ale chápu, že je to věkem. Asta má špatnou zkušenost s ohňostrojem a já se bojím, že se to projeví při střelbě. A tak trochu mě čím dál tím víc ničí přístup cvičitelky. Pejska to musí bavit, takže odměňovat a na mě se řve. Veškeré moje snahy jsou zašlapány a poplivány. Nejsem zvyklá na takový způsob jednaní a hodně mě dneska rozladil. Přestává mě to bavit a nepomůžou mi nejspíš ani piškoty. :-(

7. května 2008

Poslední pracovní den před 4 dny volna... studijního a cvičícího volna. Zítra jdeme na lovecký výcvik s Astou (a kdyby zítra předvedla, to co dneska večer, byla by za hvězdu... Lítala daleko, s čumákem na hoře, na daun okamžitě zalehla, na přivolání přiběhla, což je mi úplně jasný, že nepředvede...) a dneska jsme byly na poslušnosti u Báry. Kde musím přiznat, jsme se trochu nudily. Ostatní pejsci měli velký strach z kladiny, a tak jsme téměř půl hodinu čekali, než si to všichni alespoň trochu osvojí... nevadí, mi trénovaly pseudoaporty. Neříkám tomu aport, ale vypadá to následovně: Asta sedí u nohy a má zůstaň, hodím jutovýho peška a pár vteřin na to s povel "Asta přines" se kochám, jak Asta nese peška v tlamě, předsedá si rovně přede mně, já syčim drrrrržžžž a nakonec Pusť. Pořád to bere jako hru a baví jí to. A hlavně... ten eidam je tááááák dobrej!

Dorinky nožka se hojí. Koza Lujza už to zase dneska namohla tak, že domů kulhala... bude muset chodit na vodítku... to bude zítra překvápko :-o

Daisy je v pořádku. Dneska se zase venku předvedla, když jsme potkali naši krásnou sousedku Barzojku Aňu. Vytáhla mi pytlík s piškotama s taštičky a spiklenecky se do něj s Astou pustili. Mrchy nenažraný!

6. května 2008

Ach jo! Dorinka tedy včera neměla štěstí. Cestou domů začala kulhat a doma jsem jí našla rozřezaný polštářek přední pravé nožky. Krve jak z v..la. Veterinářka řekla, že šít se to nedá, že se to musí samo zahojit... no krása. Ještě, že mám doma botičky :-).

A Daisy mě taky vyděsila večer. Vůbec nemohla spát. Kňourala, lítala, nemohla chvíli ležet na stejném místě. Ven jít nechtěla, vodu měla a když jsem řekla papu, začala lítat jak šílená. A to už žrala :-(. Dostala znovu, další prášek na bolest a za hoďku už spinkala. Nevím co to bylo. Bylo jí zle? Jenom se jí nechtělo spát?

A malá Asta? Už zase morduje pískací hračku a já si nadávám, že jsem to pískátko už dávno nezprovodila ze světa :-D.

Dneska je Daisy opět v pořádku a vypadá spokojeně. Dorinka čas od času ránu čistí a rána se pomalu zaceluje. Venku chodí s igeliťákem a botičkou.

4. května 2008

V 10 jsme byly opět na cvičení, tentokrát jen s Astou a vzaly jsme s sebou i Redynku s Hankou. Holky byly s Katky taky nadšený, ty hodiny mají prostě šťávu :-D. Více zde: http://gordon-asta.webgarden.cz/kveten-2008/cviceni-4-kvetna-2008.html

Zdá se, že Asta chápe, co znamené Drrrrrrž! a dokonce už dvakrát přinesla činku, sedla si držela a na povel pusť předala.  Je úúúúúžasná, tak hlavně nic nepokazit. Za sejračka se může, holka jedna chlupatá, přetrhnout :-D 

3. května 2008

Dopoledne návštěva tety v Ďáblicích i s malou Asťulou, která v tamním domově udělala pěkný ruzruch jen svou přítomností. Podle toho, jak se malá sebejistě chovala, tak by mohla zvládnout canisterapeutický kurz a stát se opravdovým psím společníkem pro práci s lidmi v ústavech. Stačilo se na seniory podívat a hned bylo vidět, že na pejska reagují s velkým zájmem. Když už bych do toho šla, ráda bych spíš pracovala s Astou u dětí. No, vstupní věk pejska je minimálně 14 měsíců, ještě máme čas vše pořádně rozmyslet.

Odpoledne grilovací a zároveň kouladační párty v Jílovém u Prahy. Geniální místo, úchvatný barák, dokonalý lidičkové, velmi, velmi chutné přírodní koření a 2 a půl žebrajících párů psích očí :-). Dorinka žebrala tak na jedno oko... Fotky zde: http://benedka.rajce.idnes.cz/2008-05-grilovani-jilove/ 

1. května 2008

Dnes jsme se s Astou opět vydaly na cvičení a za kamarádama. Moje nový auto, už poznalo, že to se mnou a špindírou Astou nebude takový med :-D. Dneska při odjezdu ze cvičáku, měla totiž Asta, barvu žíhaného prasátka :-o

Pro ty, kteří dnes byli na cvičení fotky zde: http://benedka.rajce.idnes.cz/2008-05-cvicak/

01.05.2008 12:01:53
gabriela.benedova
Štěkati stříbro, kňučeti zlato, 2013.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one