Co se stalo v lednu 2008

Co se právě děje? - obrázek

Co se právě děje? - obrázek

28. ledna 2008

Vikend byl opět, jak jinak než krátký :-).

V sobotu jsme byly s Astou na návštěvě u sestřenice viz: http://gordon-asta.webgarden.cz/leden-2008/2008-leden-pysely.html a v neděli, už i s pánečkem, jsme odpočívali a byli se podívat v novém bytě v Čakovicích. Nejspíše nás čeká stěhování, ale všechno v klíííídečku. Byt je novej a Asta vydá za celou demoliční četu :-)

Jo a .... máme nový zlozvyk. Převracet a kousat mističku s vodou :-o. Hned poté co panička odejde, Asta se vrhne na misku. Bytelnou, ale opravdu bytelnou misku zrušila během jednoho dne. Kovovou alespoň převrhla. No... snad jí jednou dojde, že když si vodu převrhne, až bude chtít pít, nic tam nebude...

Venku Asta začala nosit v tlamě dřívka. Začíná se v nás projevovat láska k nošení věcí. Přílítla a za sebou roští dvakrát větší než je ona sama... Škoda, že jsem to nestihla cvaknout, bylo to kouzelný.

Daisy stále vypadá úžasně. Začala vyskakovat na přivítání i na dveře. Stále více si hraje a dovádí s mrňousem a stále je žravá až hrůza... znáte to... jen dožere svoji misku, sedí a kouká na ostatní misky. Když od misky holky odejdou, jde ji "dočistit", a pak když panička otevře ledničku, tváří se, jako utýranej pes, co ještě nedostal nažrat!

A Daisy ztratila atomíčka!! Někde na louce večer přiběhla a v tlamě prázdno. Když si to uvědomila, že ho někde nechala, to BYL výraz paniky! Pak ho hodinu hledala a nalítala se vážně hodně. Ještě ráno mi furt šťouchala do ruky ať jí ho teda jako dám, že ho přece mám, jako vždycky s nějakým přece vystartuju :-). Ona tu hračku, vážně miluje!

To je truhlííííííííík. Včera vydolovala košťata, 2... přežili obě, jen jsou trochu víc chlupatější, zničila velmi důmyslnou napáječku, která propouštěla jen tolik vody, aby ji víc vypily než rozcamtaly... teď je efekt přesně opačný :-o.

23. ledna 2008

Stále nám chybí páníček, který je v Itálii na lyžích. Alespoň, že volal.... víme, že se má dobře, že mu sice stráááášně chybíme, ale že je odpočatý a relaxuje. Ani domyslet, co tím on myslet! Vrátí se nám o víkendu a budem komplet.

22. ledna 2008

Stalo se toho opravdu hodně, tak ve zkratce...

Asta roste a sílí, při posledním 3. očkování minulý týden vážila celých 8,5 kila. (z 5,8 kg). Pomalu dorůstá Daisy :-). Chuť k žrádlu a touha být u všeho ji stále nepřechází.

V kontaktu se psy je bezvadná. Nebojí se a je to rozený průzkumník. Myslím, že já mám větší strach než ona z velkých plemen, a proto si ji nejdřív zavolám, ať se seznamují pomalu.

Zavolání máme skoro na výbornou. Přiběhne i dříve než velký holky (Daisy, Doris), jakoby i v tomhle soutěžila.

Je to děsný, ale děsný raubíř. Sápe se na všechno v dosahu, když je doma sama. Včera se jim podařilo dostat se do obýváku. Dveře nebyly zamčené, ale jen zavřené na kliku. A Daisy si umí otevřít, to už víme dávno...... jsem jí to v zápalu boje s článkem, že se to pes na rozdíl od vlka nikdy nenaučí, naučila. A bohužel dokonale. Asta mi roztrhala troje boty, nakousala ovladačku od televize, nakousala pásek od kalhot, všechno myslitelný oblečení naházela na zem přímo pod sebe. Jo a zrušila svůj očkovací průkaz. Rozžvejkala obal. Zřejmě si vzpomněla, jak byla paní doktorka hodná a ládovala jí piškotkama.... a to Asta děsně ráda! Piškoty jsou pro veterináře vůbec důležitá věc. Daisy si na veterině vytrpěla svoje, ale přesto se tam ráda vrací, hlavně kvůli ňamce. A je tááák drzá, že mističku s piškotama šoupe po stole, aby na ní řádně upozornila. Paní doktorka má na štěstí pro setry a žravce velké pochopení :-).

Přinášení míčku. Koupila jsem nový gumový míček s rolničkou uvnitř. Hned si ho zamilovala a včera jej krásně "aportovala". Úplně do dlaně a s velkou radostí. Tak snad se něco nepokazí.

A panička se dostala téměř na 14 dní do nemocnice. Bylo mi strááááášně smutno, ale přítel všechno zvládl na jedničku a dokonce Astu naučil "sedni". Fotil a točil, takže jen jak to stáhnu, vyvěsím fotečky.

Daisy je prozatím stále v pořádku. Trochu se nemůže vyrovnat s tím, že Asta žere mnohem častěji než ona :-o. Nemůže se vyrovnat s tím, že Asta umí přines a Daisy ne :-o. Ale co jí dělá dobře, že jí Asta venku stále nestačí :-). Veterinářka Daisy prohlédla, prohmatala a je spokojená. Jen by prý měla být v klidu, nesmí si teď žádnou nohu zlomit. Takže mám dilema.... nechat běhat, když je tak nadšená nebo držet zkrátka? Možná dělám chybu, ale nezakazuju jí běhat. A ona je prostě nadšená!!

4. ledna 2008

Máme potvrzenou registraci na seznamovací lekci štěnat. Výcvik začne v únoru.

3. ledna 2008

Máme spoustu novinek. Tak například jsme se byly projít na Andělu v centru dění. Tramvaje, auta, ruch, spousta pachů a cesta autem.

Asta krásně poslouchá na přivolání jménem, tleskotem a pískotem, začíná chápat Ne! Fuj! Stuj! a začíná aportovat. Velmi rychle se učí od velkých holek. Mám z ní velkou radost. Musím si stát za svým..... Daisy jako štěně, byla mnohem živější, tvrdohlavější a neposlušnější.  

Malá vydržela celou noc bez venčení. Od 11 do 7,30. Musela jsem se smát, vydržela to celou noc a pak když mě uviděla oblečenou, nastartovanou k evakuaci, tak to pustila před dveřma v bytě, s výrazem, to jsem ale hodná holčička, že jsem to udělala na chodbě na plenu a ne na koberec, že?

Vážili jsme se, 7 kilo z původních 5,8 (22. prosince 2007)

Asta má novou kamarádku. O měsíc starší border kolii. Jé a ta nám dala na frak. :-o. Teď je větší, aktivnější, uštěkanější a otrkanější, ale dej mi pár měsíců, kamarádko a všechno Ti to vrátím i s "ourokama"!

Borderka "Redy" bude chodit na stejný cvičák jako my a jdou o pár týdnů dříve na seznamovací lekci než my. Aspoň to otestuje a třeba se tam pak někdy sejdem na Agility.

A hlavně, to jí teda nezapomenu, mi zničila podprsenku!!! No chápete to? Boty to je klasika, ale ničitelka podprd? No.... vynalézavá to tedy je! Stačilo, abych se šla vykoupat a zavřela za sebou dveře. Jak se potvora nemůže sápat do vany, tak je nesvá :-). Jestli ona mě nedonutí po sobě uklízet věci ne na židly, ale do komody? Tajný agent mojí mamky..... 100% navedenej pes!!

Ráno jsem ji utahala na 1,5 hodinový prochajdě, tak snad kůlnička bude stát i odpoledne. V předsíni zůstaly holý stěny, 3 pelechy, 2 dospělí psí holky... a TUNA hraček.

2. ledna 2008

Máme novou hru. Panička nakoupila hračky, aby Asta nežužlala nabýtek, ale kousala věci k tomu určený. Asta chytrá holka, hračky miluje (i když láska k mým botám, ji asi nikdy nepřejde).

Všechno co má rolničku nebo je obalený plyšem je její velký kamarád. Kdyby jenom její :-) Daisy tahá i dvě hračky najednou, je větší a prý má nárok.... No... a tak každý ráno, nahážu hračky do předsíně, kde jsou holky zavřený a než dojdu pro další dávku, holky je natahaj zpátky na koberec. Je to vážně děsně baví a mě to vážně děsně zdržuje :-D 

V 11 večer si tak podřimuju a najednou haf, haf... Daisy nešťastně štěká (znáte to, není to hluboký štěkot, ale ten uječený, místy až histerický)... kouknu a co nevidím, vysmátá Asta, za židlí a stolkem, v tlamě hračka a provokuje a provokuje... Daisy jak je velká, tak na ní nedosáhne a Asta ji ukazuje tu zadek, tu hračku, tu zadek tu hračku... a řešení? Vyštěkat ji. Přátelé, jestli Daisy slyším štěkat na šustění klíčů v zámku tak fajn, ale aby ji někdo takhle vytočil :-o

Klobouk dolů Asta!

Asta doma nic nezničila a ani nepřevrhla mističku! Už se nám krásně daří doma nečůrat, když tam někdo je. Stačí zakňučet a panička už se rychle oblíká.... skoro bych začala uzavírat sázky, kdy toho začne zneužívat a já budu lítat jako hadr na koštěti, kdykoliv si usmyslí, že bych chtěla ven :-).

Včera při vycházce holky zase lítaly, nic nového pod sluncem. Ale dostaly žízeň a vlezly do jezírka. Jasně, že byla zima, jenže jim to nějak nevadilo. Až na Astu. Vlítla tam po hlavě a poprvé byla ve vodě celá. Vůbec mě nenapadlo, že tam půjde tak rychle, nestačila jsem říct ani píp natož jí zarazit. Vylezla, oklepala se a lítala dál v kožichu zmoklé slepice. Po chvíli bylo vidět, že jí byla zima, ale to už jsme byly na cestě zpátky. Doma jsem ji osušila a šoupla k topení.

31.12.2007 12:42:06
gabriela.benedova
Štěkati stříbro, kňučeti zlato, 2013.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one