Co se děje v únoru 2008

27. února 2008

Takže, doma na foťáku, mám nové fotečky, rostoucí chlupaté koule... doma, no :-o.

Včerejší cvičák byla hrůůůůůůza. Všichni psi byli jak utržení ze řetězu. Všichni do jednoho si furt jen chtěli hrát a poslušnost až na posledním místě. Zkoušeli jsme z deseti psů vypustit jen 2, ty si nechat chvilku hrát, a pak je po jednom zavolat. Jsem ráda, že i v takovéhle situaci je Asta poslušná. Nechala se odvolat bez větších problémů, jako jedna z mála :-). Stále více se otrkává a včera si na cvičáku dokonce na férovku rozdala "boj" o klacek s kavkazákem (holčička Myška, velká jako hora). Klacek přinesla Asta a pýchou vyrostla o další 2 cm :-D. Příští týden naše výcvikářka nebude, takže máme taky dovolenou a od poloviny března, začínáme s loveckým výcvikem. A pokud všechno dopadne, byl i náznak, že by Asta šla do mírně pokročilých... Taková "kariéra", a to jsou jí 4 a něco měsíců :-o.     

25. února 2008

Ahoj všem. Neseme noviny... Daisy je stále mooc dobrá. Doma jsem ji slyšela upadnout (na plovoučce se to ozývá) a přestala jsem dýchat, když jsem ji viděla na zemi, ale vzhledem k faktu, že u ní byla malá Asťule a v očích výraz běsnícího živlu a vzhledem k faktu, že se za chvilku zvedla, došla jsem k názoru, že ji malá "jen" ve hře sejmula chvatem a la 4 měsíční pinďa Asta.

Tedy víkend se vydařil. V sobotu lehké cvičeníčko na cvičáku... Asta se výjimečně snažila se i soustředit a zdála se být na psy i více otrkanější. Nově byl zařazen povel "zůstaň", ale ten mi už krásně umíme z domova... Asta krásně leží, i když se procházím za ní. Co nám už jde i trochu lépe, povel "k noze". Když správně nasměruju ruku s piškotem, donutí to psa si k noze přisednout. Na cvičáku se zkoušela hladící stanice... babky hladičky. Vemete jednoho psa, kterýho drží páníček a všichni ostatní se k němu vrhnou a hladí ho a mluví na něj. Astina si ten sněm "babek" vyslověně užívala. Pro efekt jsme se doma naučili povel "dej pac". Klasika, tenhle povel patří do základní výbavy :-D.

A v neděli dlouhá prochajda až do Prokopského údolí. Potkali jsme spoustu nových psích kamarádů. Asta vzbuzuje obdiv svou poslušností. Už se těšíme na období puberty, až poslouchat přestane :-o.

Ani nevím, jestli už jsem Vám říkala Astin poslední husarský kousek se zrcadlem? Že ho shodila a to se rozbilo na 121 kousků a ony v tom pak holky byly do doby než jsem přijela z práce? A že to sklo zablokovalo dveře, takže jsem si je při rozrážení málem zničila? No jo.... Hodná je, ale jen když je panička na dohled :-D 

20. února 2008

Už několikátý den trénujeme povel "k noze" a trénovaly jsme i na cvičáku včera. Makovička Astička ten povel ne a ne a ne ztrávit. Stále si předsedává, aby na mě a piškotky přece viděla, jako néé? Ale dostaly jsme od Zuzy pochvalu, za chůzi u nohy (s hlavou zabořenou v mý ruce a hledající piškot, nevšímající si nikoho a ničeho kolem), povely "sedni" a "lehni" a hlavně máme výjimečně dobrý přivolání "ke mně".  

A jak se Asťule (tak jí říkám, když zlobí) chová na cvičáku? Když má volno, tak je zaražená a pobíhá jako zmatek sám... rozhodně nepatří ke psům, který na sebe strhávají pozornost skopičinama, ale je to pozorovatel a když je na vodítku v kruhu psů s povelem "k noze" a "zůstaň"..... tak vydrží 5 minut a samovolně začne skákat, napínat se na vodítku, zlobit nejbližší sousedy a vytáčet paničku do nepříčetnosti :-D. 

Přihlásil se nám páneček od Andy, sestřičky Asty. Mooooooooc vás zdravíme! Pro zájemce si dovolím zaslané obrázky někam vystavit.

19. února 2008

Asta váží celých 13 kilo a já proč je tak těžká, když ji zvedám do auta :-o. Dnes v 16,30 se opět chystáme na cvičák mezi malé neposedy. (13 kilo, když je napapaná)

18. února 2008

Co nového doma? Daisy stále akční. Asta stále ničitelské sklony. Po otevřených šuplících, jsem doma našla otevřenou celou skříň a svoje nejdražší kabáty na zemi u některých chybí poutko, některý jen sundala z ramínka a vytvořila si pelech. Než tohle štěně dospěje, já budu chodit nahá :-D  

15. února 2008

Nic moc velkého pro vás dneska nemám... jen se musím pochválit, že jsem vybojovala poslední místo na tuto sobotu na cvičák a příští sobotu jdeme také :-). Asta má určitě radost!! Jen to ještě neví.... 

12. února 2008

Takže, hlásím, že jsme byly v restauraci dělat paničce a mamince doprovod. Děsná nuda, koukat lidem na nohy, ale když to zvládly velký holky, zvládla to Asta taky :-). A vůbec, musím Asťulku pochválit, vůbec nežebrá o jídlo, když doma jíme a ani v té restauraci. Leží a ani na nás nekouká, ale jinak, když se připravuje její "papu" to by se občas uječela :-D. 

Doma jsme se večer za odměnu naučili "Hledej piškot". Asta schovám do kuchyňskýho kouta, schovám piškot (zatím na lehce dostupné místo, třeba na židly) a řeknu "hledej piškot" a ukazuju prstem směr v dostatečné vzdálenosti od piškotu. Asta to viděla mnohokrát u Daisy, tak jsem si řekla, že bychom to mohly zkusit... pochopila to kočička strašně rychle a děsně jí to baví :-D. 

Daisy je na tom zdravotně skvěle. Skáče, běhá a vypadá velmi spokojeně. Jen její chování nabralo poněkud jiný směr..... "Rezka" přestává poslouchat, jakoby zjistila, že štěndu občas něco projde (třeba jsme se ještě neučily chodit u nohy, takže si chodí jak chce, hlavně když je to blízko nás) a tak, že to bude zkoušet taky. Normálně bych nevěřila, ale občas mi přijde, že "Mrně" poslouchá lépe než dospělá "koza" Daisy. Příklad za všechny.... postel. Daisy moooc dobře ví, že se do postele neskáče, učím jí to od malička, kdyby každá moje nadávka "jdi dolů" nebo "padej z tý postele" znemenala korunu na můj běžný účet, jsem milionář během mrknutí oka. A malá? Tenhle zákaz pochopila během jednoho týdne a jestli ještě platí vyzkouší tak 20x méně než Daisy. Na Astu se stačí zle podívat a jde s tlapkama dolů a začne se stydět (to bych jí pak nejradši snědla, jak vypadá roztomile :-D).

Tak na cvičák se snažím dostat hned tento víkend, ale furt je nějak plno :-(. Takže to zatím vypadá na úterý odpoledne, kde jsme přihlášeny. Pokud se uvolní místo dříve, půjdeme dříve. Slyšela jsem, že naše cvičitelka si hodně potrpí na budování vztahu psa a páníčka. Klade důraz na intonaci a práci s pochvalou, káráním atd. Takže např. oblíbené cvičení v kruhu.

1. Vyberte si běžnou větu ze života, např. Dnes je uterý, zítra středa, už zase musím do práce.

2. Zkuste psovi říct větu tak, aby začal vrtět ocasem a zajímal se o Vás

3. Uklidněte psa

4. Zkuste psovi větu zopakovat, ale tak, aby se pes začal stydět. 

(tohle nám snad půjde skvěle, Asta reaguje na velmi nepatrnou změnu hlasu....) A co Vy? Podařilo se, aby pes zčervenal? :-D

1. února 2008

Tak prcek je stále víc akčnější, i když stále mnohem méně, než v jejím věku byla Daisy. (díky, díky, díky.....)

Opět má Asta černý vroubek, ale hůl, na kterou jsem vrouky zapisovala je poněkud plná!! Ztrhla bundu z věšáku, já nevím, snad si stoupla na Daisynu, aby na ní dosáhla a rozkousala ten historický kousek ze Zary. Mám tedy bundu, extra vyhrazenou pro pochod se psy, neboť zní koukají cáry :-) A víte proč si vybrala ze všech tuhle.... je (byla) má nejoblíbenější! No co... je to jenom bunda :-).

Dnes se chystáme na párty i s Astou. Oslava narozenin na téma "duchové a strašidla". Uvidíme, jak snese tolik masek a tolik rozruchu. :-).

Daisy se stále drží. Vyholená místa dorůstají, chuť k jídlu a ke běhání nás nepřešla, ale máme větší chuť poslouchat až na podruhý..... :-o

25.02.2008 17:22:36
gabriela.benedova
Štěkati stříbro, kňučeti zlato, 2013.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one