Poprvé na cvičáku

Poprvé cvičíme (... paničku)

Tááááák a máme první seznamovací lekci za sebou a vidíme spousty práce před sebou. Asta se musí učit, ale hlavně i já se musím učit. To že jsem vychovala dva hafany se vůbec nepočítá. Vím, že se musím hodně učit :-). Na první lekci jsme se seznamili s tím, jak to na našem cvičáku chodí, respektive lítá :-)....

Poprvé cvičíme (... paničku)

Tááááák a máme první seznamovací lekci za sebou a vidíme spousty práce před sebou. Asta se musí učit, ale hlavně i já se musím učit. To že jsem vychovala dva hafany se vůbec nepočítá. Vím, že se musím hodně učit :-). Na první lekci jsme se seznamili s tím, jak to na našem cvičáku chodí, respektive lítá :-).

Cca 15 půštěných psů na volno se nejdříve seznámilo, pak se vytvořili skupiny po cca 5-6. Malá Asta se zamilovala do naší paní cvičitelky a naučila se krásně ke mně, zůstaň a úplně sama se vydala na vysokou kladinu. Myslela jsem, že padnu hrůzou. Vylezla tam za cizím psem v době, kdy si s malými štěndy měla hrát.... už to s těma opičkama po dospělých psech trochu přehání :-D. Truhla si ani neuvědomila, že je 1,5 metru nad zemí a v klidu se po kladině prošla. Cestou dolů se trochu zarazila, ale to už jsem tam byla s piškotem a jak vidí piškotem.... nezná strach.

Paní cvičitelka si Astu půjčila na ukázku chůze na vodítku. Přátelá, Asta je pes prodejný, za kus žvance by mě ihned opustila :-) Paní cvičitelka mě uklidňovala, že prý časem se to zlepší. Což já samozřejmě vím, však Daisy byla úplně stejná :-). No a od té doby povel od cvičitelky byl povelem i pro malou. Co na tom, že před povelem zaznělo cizí jméno Charlie? "Charlie, ke mně!" odstartovalo závod se dvěma účastníky. Asta vyhrála o celé 2 štěněcí délky před Charlym... pamlsek za dobře odvedenou práci ovšem dostal Charlie.... a pak, že se nevyplatí být druhý!

Důraz byl kladen na zvládnutí povelu ke mně. Pejsek se vypustil do prostoru, a pak bylo důležité upoutat jeho pozornost a až když pes vnímá, zavolat Ke mně!. Asťule naštěstí zpozorní i na pouhé zavolání jejího jména (někteří museli pobíhat s míčkem sem a tam nebo běžet od psa nebo skákat do výšky, házet řetízkáč atd.). Po zavolání "ke mně" Asta běží..... občas se zaběhne k jiné paničce, která stojí kousek vedle a zrovna rozdává pamlsky :-o! No a když řeknu, že během dalšího volna obešla všechny páníčky a sedla si u nich s výrazem "mám hlad a sedím a očekávám odměnu", nemůže vás překvapit, že dostala pochvalu, jak hodně je vnímavá.

Další lekce jsou zatím plné, ale jsme rozhodnuty pokracovat a zlepsovat sve dovednosti.

11.02.2008 13:44:46
gabriela.benedova
Štěkati stříbro, kňučeti zlato, 2013.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one