Galerie 2009

Kdo tomu věřil, tak ten věděl víc než já. Dobré dílo se povedlo, noční učení, denní stresování, víkendové chození do školy se vyplatilo a je to doma!

14073.jpg
14308.jpg
Něco jsem slíbila? Už ani nevím co...
Něco jsem slíbila? Už ani nevím co...
šéfová :-)
šéfová :-)
třídní fotka
třídní fotka
14065.jpg
14073.jpg

Výlet do ZOO. Krásný, náročný, uťapkaný den. Holčiny vzrušené, utahané, Asta "zničená", ale v dobrém slova smyslu.

Kozoroh a koza?

Kozoroh a koza?

DSC00851.JPG
DSC00847.JPG
DSC00862.JPG
DSC00870.JPG
DSC00878.JPG
DSC00888.JPG
DSC00892.JPG
DSC00900.JPG

14. června 2009 neděle

Tak v sobotu jsme byli u Zlonic podívat se na to malé bernské medvíďátko... fotky: http://benedka.rajce.idnes.cz/2009-06-13-pidalka/. Hanicče přejeme, aby jí malá dělala jen samou radost, aby byla zdravá a veselost ji neopouštěla dlouhá léta. Holčiny s náma nebyly. Malá ještě není podruhý očkovaná a je ještě vážně malinkatá. 

Večer jsme grilovali. Absolutně největší pochvalu dostává lilek. Jen kdyby druhou várku někdo nepřesolil... že Bruder? :-) Malý byteček pojal 3 páry a 2 psy, 3 japalurky a rybky ani nepočítám. No někdy dáme opáčko. Holky překvapily, Asta téměř neloudila a nepletla se pod nohy jak jsem se trochu bála. Přeci jen, tento večer se využil téměř každý metr našeho bytečku :-).

12. června 2009 pátek

Tak a panička to má za sebou.... od 10.6.2009 jsem titulovaná.... Ing., tedy vítejte na stránkách inženýrky Gabriely Benedové. No to zní strašně, ne? :-D :-D A samozřejmě jsem si vytáhla otázku z Mikra. Otázky jsem si vytáhla úplně hodobóžový - Mikro-Makro - Oligopol a Duopol, Teorie her a vězňovo dilema, Management a marketing - Typologie zákazníků, Manažerská ekonomika - Marketingové řízení podniku, podstata marketingu, no a Diplomku mi vedoucí i oponentka ohodnotili za 1 a tu jsem také obhájila. Celkový výsledek: 1, 1, 2, 2 a velká, velká spokojenost a úleva!!!

Asta přestala hárat. Ruku do ohně za to nedám, ale podle mě se trochu uklidnila. :-)

O víkendu jede Luky závody - veslařská osma na Vltavě. Předtím se půjdeme podívat na nový přírůstek sestřenice Hanky (od Lukyho) - Bernský salašnický pes - fenka - už teď má jako štěndo 7 kilo. :-O No a večer u nás grilovačka pro bráchu s Týnkou a Martina s Lunou. Musíme vyzkoušet nový elektrický gril :-). Ježíš to se holky uslintaj. No a neděle, další kolo závodů, půjdem fandit i s holčinama a večer návštěva tetičky a mamky. Oslava narozek a svátku. Teta holky miluje! No zdá se, že bude o víkendu co dělat.

2. června 2009 úterý

8 dní ke zkouškám :-O Jsem fakt pohlcená Makrem. Fiskální, monetární politika, křivky v krátkém, dlouhoudém období, klasikové, keynesiánci..... HUMUS!

Dneska ráno kupříkladu vstával Luky tak jako vždy v půl 5 ráno. Večer jsem mu říkala, že se s ním nasnídám ať se mě "pokusí" vzbudit. Probudila jsem se až v půl 6 a koukám na něj a on se strašně rozesmál. Prý se mě pokoušel vzbudil, ale že jsem mu odpověděla: "Kdepak, ten graf se dá nakreslit i jinak" a otočila jsem se na druhou stranu. No... tak já mluvím ze spaní o grafech :-D. Stejně mu nevěřím, určitě jsem řekla něco mnohem víc duchaplného jen si to nestačil zapamatovat :-D!!! Určitě jsem přišla na nějakou novou teorii a on si to nezapsal!! :-)

Asta stále hárá. Moc se mi osvědčily kalhotky. Doma není co vytírat a holka šikovná je ani necupuje! Zkusila si dvakrát rozcupovat vložku, ale když jsem ji chytla při činu tak toho nechala.  

Krásný výlet, zakončený příjemným obědem. Smažák a hranolky :-). Kolem není moc míst na proběhnutí hafanů, ale prostředí a cesta krásná. Máme naši první turistickou známku...

Asta se předvedla a v nestřeženém okamžiku sežrala lidské... no v tu chvíli bych ji zabila, na místě nechala, ujela a nikdy víc se k ní nehlásila... ale jak už to tak bývá...

DSC00732.JPG
DSC00740.JPG
DSC00741.JPG
DSC00738.JPG
DSC00757.JPG
DSC00748.JPG
DSC00759.JPG
DSC00757.JPG

24. dubna 2009

Krásné počasí, krásné. Ráno jsme po nějaké době potkaly Hanku s Redynkou. Opět nás trochu nahlodaly se cvičením. Zatím něco lehčího jako ZZO a ZOP atd. No uvidíme, uvidíme, jak to bude s časem :-)

Mám za sebou další zkoušku z Firemní cenové politiky a mám děsnou, děsnou radost. Diplomka odevzdaná, v červnu 2009 mě čekají závěrečné zkoušky! Bojíte se? Já ano! :-D

Astě opravdu chybí dolní P1 zoubek, což ji vylučuje z "chovných". Na druhou stranu, ještě, že tak.... už vidím, jak nám doma v bytě, běhá třeba 7 malých raplých setrů :-D

18. dubna 2009

Dneska je sobota, trochu se nám zkazilo počasí, ale stále je příjemně teplo. Příjemně na nějakou tu procházku, jenže panička měla dneska školu :-(. A za svou snahu obdržela zápočet :-). Včera jsem odevzdala hotovou diplomku, dodělám semestr, zvádnu závěrečný zkoušky a budu mít školu za sebou. Už teď je mi smutno a kdybych měla přebytečných 200 000 korun, šla bych studovat MBA :-). Asi začnu sázet :-D. No vypadá to jednoduše, ale všichni kdo studují nebo studovali VŠ asi vědí, že taková legrace a takhle růžové to zase nebude, dokončit školu :-).

Já prostě musím. Propadla jsem téhle mánii, poslouchám ji dokola a dokola, ten hlas je prostě, SUPER! http://www.youtube.com/watch?v=9lp0IWv8QZY moc, moc ji fandím. Susan Boyle - Singer - Britains Got Talent 2009 (With Lyrics). Mám z toho husí kůži!

No a tohle? I takhle se dá pejsek vycvičit :-D no jo... borderka :-o http://www.youtube.com/watch?v=-0jNC_w1tSw, http://www.youtube.com/watch?v=qFwL3WeqgXw&NR=1.

V posledních dnech se toho přihodilo docela dosti. Včera měla Dorinka zažívací problémy. Chudinka, celou chodbu jsem uklízela snad hodinu. Mám fotky, ale fakt fást ušetřím. Dneska už vypadá mnohem lépe. Takže s jejím žaludkem žádné experimenty (dala jsem jí hovězí masu a těstoviny) a prostě budeme dál papat jehněčí granule. Astina je v pořádku, až příliš živá a dravá... koza mi sežrala další 3 páry bot, během 1,5 hodiny, kdy jsem ji nechala mimo klec a nebyl nikdo doma. Tímhle tempem, jsem do zimy úplně bez bot. Mrcha jedna žravá a nenechavá. Ale stejně ji miluju!

13. dubna 2009

Velikonční prodloužený víkend za námi. Úspěšná výstava v Mladé Boleslavi, víkend na chatě a návštěva mamky a bráchy.

Výstava mě po stránce pořadatelské moc, moc zklamala. Parkování fakt špatný a ukazatele cesty chyběly. Ještě, že mi už to tam známe, takže jsme dojeli v pořádku, ale cestou jsme potkávali ztracený vystavovatele. A jako třešínka na dortu, nás v tomhle krásném počasí strčili do haly, tam kde minule a předminule byli jen malí pejsci. Fotky veškerý žádný, protože v hale není dobré světlo. Asta vyběhala Výborná 1, Vítěz třídy, Nejlepší mladá , Vítěz MB. Posudenk nic moc: neúp., -1xP1, nůžkový, tmavé, Typická představitelka plemene, poněkud méně osvalená, dosud nehotová, bez výraz. nedostatků. Lepší v postoji než v pohybu, stand. osrstění. Třeba zlepšit chování v kurhu. Takže.... Asta bude běhat u kola, aby byla více osvalená, postoj jsme tedy zvládly, ale Asta je závislák a věčně vyhledává paničku, takže panička bude muset vystavovat sama :-(... tak se mi to líbilo jako divákovi! :-D  Několik fotek zde: http://benedka.rajce.idnes.cz/2009-04-11_MB_vystava/

Víkend na chatě byl "bombičkovej"! Foto: http://benedka.rajce.idnes.cz/Vikend-11.4.09/ Měli jsme o jednoho pejska více... no pejska... malá Nelinka (malý hladkosrstý pinč). Holky řádily celý dny. Asta je nezničitelná, neutahatelná a stráááášně neposlušná. Chodí tam, odkud ji i padesátkrát člověk vyhodí, musí být u všeho (nejvíc když se chce na záchod), musí všechno ochutnat (hlavně, když se nikdo nedívá a je to na kraji stolu) :-D. Ještě, že jsou tam všichni tak trpělivý!!. Je tedy fakt, že se pokoušela pomáhat Martinovi, při čištění jezírka.... viz video: http://www.stream.cz/video//284157-asta-pomaha-uklizet-jezirko

Minulý víkend video: http://www.stream.cz/video/276179-asta-a-doris-na-zahrade

31. května 2009 neděle

Tak víkend byl zamračený, ale neděle se vyvedla. Kluci mě vytáhli na návštěvu k mojí mamce, s obědem (jejich dokonalý oběd se nese v obraze KFC... všichni si kupují 3 kousky kuřete, ja musela objednat rovnou 2 "KÝBLE", pro dva kluky, mě a mamku a všechno, všechno, včetně 2 salátů a twistera se snědlo..... právě jsem dostala chuť na kuře... :-D) a večer jsme šli na slevenky do kina. Já, moje mamka, Luky, brácha Martin a mamka Lukyho a Martina. Vybrali jsme Noc v muzeu 2 (taky proto, protože mamky nerady čtou titulky a ono to bylo dabované :-)). Přátelé drazí, byla jsem velmi, mile překvapena! Skvělé efekty, fakt oddychová komedie, skvělé herecké výkony a spousta, spousta legrace. Více o filmu na www.dokina.cz a www.csfd.cz - Egyptský vládce Kahmunrah (Hank Azaria) je po třech tisíciletích spánku v prachmizerné náladě. S trojicí nejnenáviděnějších přisluhovačů světa, jmenovitě carem Ivanem Hrozným (Christopher Guest), císařem a vojevůdcem Napoleonem Bonaparte (Alain Chabat) a mafiánem Al Caponem (Jon Bernthal) zmobilizují všechny své přívržence a plánují převrat, při kterém ovládnou nejdříve muzeum Smithsonian a pak rovnou i celý svět. Rozhněvaný Larry rychle přijíždí do Washingtonu. Při své záchranné misi potká několik výjimečných nových přátel: excelentního Alberta Einsteina, čestného Abrahama Lincolna i naprosto okouzlující exponát - nezkrotnou Amelii Earhartovou (Amy Adams), jež v Larrym probudí jeho ztracený smysl pro dobrodružství a zábavu. Po boku se starými kamarády jako jsou Teddy Roosevelt (Robin Williams), Octavius (Steve Coogan), Sacajawea (Mizuo Peck), Attila Hun (Patrick Gallagher) a neandrtálci se Larry nezastaví před ničím, a dříve než se rozední, nastolí v muzeu pořádek. 

29. května 2009 pátek

VIKIDostali jsme pozvání do divadla od Tety Maruš od Lukyho: A na co se jde? http://www.divadlorb.cz/repertoar/uzasna-pritelkyne-slecna-flintova.html.

Po představení: hru můžeme všichni vřele doporučit!! No a hraje tam VIKI! VIKI CABADAJ!!

Autor:    Donald Churchill, Peter Yeldham

Režie:     Hana Gregorová- Radoslav Brzobohatý

Hudba:  Ondřej Brzobohatý

Hrají:     Petr Oliva, Pavlína Mourková, Kateřina Velebová, Antonín Duchoslav/ Vojtěch Hájek, Michal Roneš, Dagmar Čárová/ Hana Gregorová

Délka:    2hod. 15 min.

Pauza:    1 (15 min.)

Tom, skromný doktor botaniky, který si na chleba vydělává konferováním pořadu pro zahrádkáře a protože jeho vztah k penězům je až groteskní o jeho daňová přiznání se stará jeho ex-manželka Sára. Jednoho dne mu ale malinko zkomplikuje život návštěva inspektora finančního úřadu.

Vzniká tak nespočet komických situací a jak je u Donalda Churchilla zvykem, největší překvapení přichází až na konec ...

čerpáno ze stránek: http://www.divadlorb.cz/

27. května 2009 středa

Dávám si pauzu od učení (Mikro, Makro, Marketing, MaAsta v kalhotkáchnagement... všechno na M) a dodám pár fotek a písmenek k víkendu.

Jinak Asta stále hárá a jak chráníme podlahu? :-D

Jsem doma na dovolené a obě holky jsou nadšené. Chodíme často ven, ale vyhýbáme se pejskům. A Asta by si táááák ráda hrála a kdoví co by ještě ráda dělala... :-D

 O víkendu jsme opět byli na chatě. Já se musela učit, ale prokládali jsme to samozřejmě, grilovačkou a jiným obžerstvím, procházkama po okolí (bez foťáku, bohužel), hrama, pokecáníčkem a cvičeníčkem. Fotky na rajčeti, klasika zde: http://benedka.rajce.idnes.cz/ a také se nám podařilo nahrát Astu při nějakém tom cvičeníčku... na streamu.cz,

Asta sudy - http://www.stream.cz/video//306572-asta-sudy

Asta aportík - http://www.stream.cz/video//306575-asta-gordonsetr-aport 

Asta proplejtačka - http://www.stream.cz/video//306591-asta-gordonsetr-skrz-chuze

Asta otočka a střecha - http://www.stream.cz/video//306582-asta-gordonsetr-otocka-a-strecha

Asta normálně cvičí ještě lépe, ale jak už to bývá, horko a blízkost legrace, hrají svou roli.  

25. května 2009 pondělí

Tak je to tady. Asta poprvé hárá. Myslím, že už začala v pátek. Takže teď nás čeká několik týdnů slečninyých šíleně smutných očí, slečniných a nápadnických ufňukaných výjevů, slečnino věčného vyžadování mazlení, tahání za pejskama, neposlušnosti byť zcela banálních povelů, několikadenní vytírání, několik hádek s majiteli neposlušných, radovánekchtivých psů.... jestli to zní, jako bych se netěšila, tak to vůbec, ale vůbec není pravda :-). Asta už je velká holka a jednou to prostě přijít muselo :-).

5. května 2009 

Máme za sebou prodloužený víkend, bohužel bez foťáku. Asta se zase ukázala :-o a tentokrát ukázala své čertovské vlohy i na jiném místě než doma... Byli jsme na chatě na Vrábsku. Holky to tam MILUJI. Celý den venku, venčíme na cestách lesem, polem, vřesem, hrajeme hry jako petangue, badminton, šlechtíme zahradu, ošetřujeme stromečky, grilujeme a jíme, cvičíme povely, no zkrátka relax jak má být. A do toho Asta, která musí být u všeho.... panička jde na záchod... musím za ní!!! páneček se jede projet na motorce... musím za ním!!! bratr pánečka čistí jezírko.... musím s ním!!! všichni něco hrajou.... budu nosit míčky!!! :-D to by ještě šlo... ale! páníčci grilujou.... sežeru jim maso! To může vážně vymyslet jen ASTA! V tu chvíli neposlouchá a ze zahrady se ozývá jen AAAASSSSTTTTTTAAAAAA KDE MÁŠ BÝT!!!....Žebravka.

A v noci? Taťka šel ven a přesto že holky dostaly povel zůstaň, vystřelily jak střelený, div ho nesrazily. Přes zákaz, no chápete to? Já tedy ne a tohle tedy vážně, vážně, netrpím. Dostaly seřvunk a přes noc zůstaly venku. Myslela jsem si, že setr vám to vždycky vrátí i s úrokama, setr prostě vždycky vyhraje... a taky že ano. Zahrada jak ementál. Ohniště po celé zahradě. Asta barva popelavá. Síťka na bedminton přetržená. Na druhou stranu druhý den Asta, jak beránek, uspinkaná a krotká. Asta neumí odpočívat a to se musí změnit. Zvykla si na výstavní klec a ta prostě bude jezdit s náma a když budou chtít páničkové Astu zklidnit, půjde si hajnout do klece. Jinak ji člověk musí furt okřikovat, tahat za kožich od stolu a to se mi nechce. Dostane svoje místo, které neopustí po nezbytně dlouhou dobu. Prostě se musí naučit respektovat lidská pravidla stolování. Zbytek času na chatě, nás ta černá můra může "terorizovat" :-D. Howg domluvil jsem.

No a když Asta nezlobí a panička má v ruce piškoty, tak se učíme nové povely a trénujeme staré povely :-).

"okolo" obíhá křoví, stromy, lidi nebo mě - tohle se Asta naučila za 2 dny

"střecha" Asta se zařadí mezi mezi nohy a pokračuje v chuzi pode mnou - tohle se naučila za 1 vycházku, za chvilku začneme i couvat :-D

"plaz" už se taky krásně plazí, ne vždycky, občas se mě snaží obalamutit...

"otočka" kolem své osy, už zvládá s přehledem

"hop" přes nataženou nohu nebo přes zábradlí, to se naučila hned

"hop" přes Lukáše na všech čtyřech se taky naučila hned a ani se ho nedotkne

"sudy" a to jsem si myslela, že se to nikdy nenaučí - už skoro umí :-)

"štěkej" trénujeme a umíme, Asta je rozhodně pes ukacený nikoliv uštěkaný

"chůze u nohy" to Asta dělá úplně automaticky, když uvidí piškot, je to legrační, jak se bojí odejít, aby nepřišla o piškota!

"aport" krásně, nadšeně, rychle, předsedá rovně - co víc si přát...

a dneska mi snad dá Lukáš do kupy kolo a my budeme běhat, tak jako jsme běhávaly s Daisy. Jí to strašně bavilo, tak snad bude i Astu a snad nam Dorinka bude stačit. 

21. května 2009 čtvrtek

Tak mám další zkoušku za sebou. Strategické řízení. Opět za 2. No nejsem šikovná :-) Poslední zkouška tohoto semestru, poslední zkouška před státnicema. A začne mi učení. Brutální učení, Makro, Mikro, Management a Marketing.

Máme nový gril. Elektrický na balkónek. Už se oba moooc těšíme na stejčky. Co oba... i holky se těšej :-D.

Dneska jsme byly s Astou na Agility. Asta je šikovná. Dneska zvládla slalom (běžela ho všehovšudy 5krát předtím) a dnes, sledující piškot to zvládla bez chyb. Zamotala se v látkovém tunelu, a to tak, že se nemohla dostat tam ani zpátky a to musíte uznat, není lehké číslo :-D. Zdolala hned na poprvé vysoké áčko.  Zůstala ji chuť zdolával kladinu.  A čím dál tím víc pejskou voní. Jenže furt nic. :-( V týdnu jsme byly na normálním cvičení na mírně pokročilých a musím tedy říct, že jsme se obě děsně nudily. Dorinka s náma chodí a kočička je taky hodná. Vždy stojí nebo leží opodál a hlídá si nás.  

16. května 2009 sobota

Pátek se nesl v akčním duchu. Rovnou z práce jsem letěla domů a s Astou na cvičeni. Zašly jsme se podívat na Přípravu na ZZO. Cvičí s chutí, rychle a když chce, tak i přesně :-). Asta je na úrovni pejsků cvičících 2 měsíce, pejsků, kteří mají jít za 14 dní na zkoušky. Jen panička má znalostní nedostatky, které se bude pokoušet překonat. ZZO bychom mohly zvládnout. Dorinka byla s náma a jako vždy Vzoromilka.

A po cvičení jsme jeli na oslavu narozenin Lukášového kamaráda z veslařského kruhu. Moc se nám tam nechtělo, ale vyklubala se z toho moc přijemná akcička až do 3. Opět jsem byla paní "Taxikářka". Nu což, mě alkohol stejně nechátná...  

15. května 2009

Mám za sebou další zkoušku, tentokrát optimalizace daní.....je libo spočítat měsíční zálohy či roční vyúčtování daně? .... mám za 2, takže za výsledek ručím jen levou rukou :-D
Před sebou mám zkoušku ze strategického řízení podniku, poslední z tohoto semestru, a pak už jen závěrečné zkoušky, jen, jen...
 
Víkend chystáme akční. V sobotu dopoledne výlet s obědem možná Pražský hrad (i s holčinama)... máme ho za rohem a naposledy jsem tam byla před 5 lety, navečer párty (bez hočin), v neděli dospávání a přestavba obývací stěny, budeme-li schopni a ochotni.
 
Ve středu jsme byly s holčinama odpoledne jen na krátké procházce, a pak jsem vzala Astu na kolo. Přes hodinu jsme lítaly venku a i když by se mohlo zdát, že jsem tu černou závodnici utahala... tak nee. Já byla zmožená víc.
 
Na mou otázku, ohledně zoubku Asty jsem dostala odpověď od poradce chovu: Vážená dámo, na Vaši otázku není jednoznačná odpověď. Jedna z možností je, že někdo skutečnost přehlédl. Další možnost je, že o zub fenka přišla.
Pokuste se poradit s veterinářem, který má rengen, zda by nevěděl odpověd.
Šonka.
Takže jsem se nic moc nedozvěděla. Zkusíme u VETa.

Současná anglická komedie, která se svým humorem dotýká téměř každého z nás.

12. května 2009

Tak Astinka se nám mění. Trochu se zklidnila. (jsem to právě asi zase zakřikla :-o) A na procházce pejskům mooooc voní. Sama neví, co se děje, takže leží a nechává se očuchávat. Ale zatím nic zřetelně viditelného. Tak nevím, jak dlouho jí to ještě bude trvat. :-D Holka si dává na čas.

Jinak o víkendu byla za slušnou holčičku. Sice, krtka slušnou holčičku, zahrada zasejc jak ementál, ale nic nesežrala, nenechala se zajet autem, motorkou, kradla nám míčky jen zpoloviny jako minule a její jméno se řvalo jen asi čtvrtmilionkrát :-). Když to půjde takhle dále, tak za 5 let z ní bude beránek.

Včera jsme byly na kole. Já a holčiny. A Asta všem vzkazuje: To je super! Škoda, že nestíhám cestou smejčit po zbytcích, ale i tak pa rá da! A Doris všem vzkazuje: Jděte se bodnout! Na starý kolena si mám svůj dlouououhej jazyk tahat po zemi? ... no takže to ještě nějak logisticky musím vyřešit, jak uspokojit obě tyhle chlupatý krasavice... nevím, nějaký vozíček pro Dorinku? :-D Přeci jen 9 let, je 9 let... taky bych nechtěla, aby mě někdo proháněl za kolem až mi bude 63.

Jo a jinak jsem dnes psala panu Ing. Šonkovi, poradci chovu, na základě čeho je možné napsat do PP, že je pes plnochrupý. Mám dva posudky, jeden z 9 měsíců a jeden z 18 měsíců. Jednou plnochrupá je a podruhé není. :-o

Výstava mě po stránce pořadatelské moc, moc zklamala. Parkování fakt špatný a ukazatele cesty chyběly. Ještě, že mi už to tam známe, takže jsme dojeli v pořádku, ale cestou jsme potkávaly ztracený vystavovatele. A jako třešínka na dortu, nás v tomhle krásném počasí strčili do haly, tam kde minule a předminule byli jen malí pejsci. Fotky veškerý žádný, protože v hale není dobré světlo. Asta vyběhala Výborná 1, Vítěz třídy, Nejlepší mladá mladá, Vítěz MB.  Několik fotek zde: http://benedka.rajce.idnes.cz/2009-04-11_MB_vystava/

Dorinka

Dorinka

Asta a její místo

Asta a její místo

Asta v postoji

Asta v postoji

pohodička

pohodička

20. března 2010 sobota

Kulturní pátek - 3D Alenka v říši divů. Kvalitní, POHÁDKA. Slyšela jsem, že prý je to lepší než Avatar... tak tohle já ani moji spolukiníci nepodporujeme. Pohádka hezká, ale Avatar, je AVATAR! :-) Hned bych šla znovu... :-o

Sportovní sobota - 3 hodiny bowlingu na Andělu. Noční výlet Prahou po Žižkově. Krásný večer, krásný. Dokonce hrála i mamka. Sice úplně nechápe pravidla, ale existují strojo co to počítají, takže to vlastně ani nemusí umět. Mamka má zvláštní styl - několikrát se koule zastavila na dráze a ne a ne zapadnout do zádu :-D.

Asta stále hárá a stále se drbe na bradě. Přes hypoalergenní granule i Zyrtec. Chjo to je záhada!

17. března 2010 středa

Cítíte to ve vzduchu? Je tepleji!! Za pár dní přijde první jarní den. Holky jsou zatím každý den po procházce úplně durch. Mokrý od hlavy až k patě :-o. Páneček si vyrazil na pivínko, holky, uděláme si taky hezký večer! Vy vepřový ušiska, já si vlezu do pelíšku a pustím bednu a budu se cpát dobrotama! :-D

Asta se stále drbe. Dneska dáme první Zyrtec.

14. března 2010 neděle

Asta stále hárá a teda je neskutečně přítulná, zlý jazykové by řekly, že je extrémně otravná. Ani po několika dnech na hypoalergenních granulích se nepřestala drbat na tlamě. Takže začneme se Zyrtecem. Má brát 2 denně a uvidíme, zda se to zlepší.

Byli jsme ve Zlonicích u babičky. Příště už pojedeme s holkama. Tentokrát, při hárání, jsme to nechtěli pokoušet. Babička má pejsky ráda, takže ji vlastně splníme přání :-).

9. března 2010 úterý

Krásné sluníčko, šílená zima! Šílená! Odložila jsem čepičku a zamrzly mi ušiska. Co říkáte? :-o Špatně vás slyším.. a vidím! :-)

Založila jsem si nový účet u mBank. Bez poplatků (uvidíme jak dlouho bez poplatků:-)). Účtů může být více, přemýšlím, že bych založila i pro holky regulérní účet. Každý měsíc bych jim tam posílala peníze a když by se něco stalo, měly by rezervu :-) a hlavně! Měly by vlastní platební kartu! Dobrá, dělám si srandu, holky svůj účet mít nebudou, protože už máme spoření u Axy. 3% zhodnocení? No nekup to! Ještě zjistím, jak je to s tím refinancováním hypotéky a budu mít zase nějaký ten rok klid od finančních produktů.... brrrr.

Máme doma hypoalergenní granule pro Astu. Tedy jen 3 kila a dietka začíná dneska. Žádné piškoty, náhubek venku a doma jen granulky a jestli se přestane  na tlamě drbat... začínám si kupovat suchý rohlíky, a zyšuji částku na psí žrádlo, protože těhle granulek se nedoplatím :-o.

7. března 2010 neděle

Krásný slunečný den. Výlet na oběd k rodičům a výlet na Lhotku k babičce. Bohužel bez holek. :-( Holky odpočívaly doma po včerejší vydatné procházce. Ráno s nima byl Lukáš na delší prochajdě... už v 7 ráno :-o... to já ještě měla půlnoc :-D. Holkám to nevadí, ty jsou ready kdykoliv, kdekoliv a s kýmkoliv :-). Bylo prý krásně! Sluníčko, sníh a takhle brzy ani živáčka...

Fotky: http://gordon-asta.webgarden.cz/brezen-2010/7-brezna-2010-nedele.html

6. března 2010 sobota

No tak jsem to zakřikla... je tu zase sníh a sněží a sněží a sněží...

Nevadí, teple se oblečeme a skákneme pro hypoalergenní granule pro Astu. Musíme nějak zabojovat s tím neustálým škrábáním tlamy. 3 kila granulek za 800 Kč? No snad nebude alergická na granule... to by mě asi finančně zrujnovala!, kdybych musela kupovat jen hypoalergenní. Aspoň, že přestala pít jak duha a hned pak zase čůrat. Nevím proč, ale možná vážně pomohl hořký čaj. Holčička, když se pustí do studený vody neví kdy přestat, ale hořký čaj? To je asi jiný kafe :-D

Včera jsme zase uklízeli manýry naší holčičky. Stáhla si Dorinky deku do pelechu a rozcupovala ji. No a Doris na to ani slovo. Klidně jí to nechala udělat. Stejně! Ty dvě jsou domluvené!!

Máme ostříhané drápky, vyčištěné a vystříhané ušiska.

Byli jsme na procházce v Prokopáku. Potkali jsme jen jednoho "milence"... zlatýho retrívra, kterého jsme páníčkovi předali na vodítku... milovníka jednoho :-o.

Fotečky: http://gordon-asta.webgarden.cz/brezen-2010/6-brezna-2010-sobota-prokopak-2.html

4. března 2010 čtvrtek

Je to k nevíře, zmizel nám sníh. Nepamatuju si, že bych ho někdy zažila odolávat takhle dlouho jako tenhle rok. Holkám se to samozřejmě moc a moc líbilo. Sníh milujou. Vrací je do štěněcích let a ony řádí, řádí, řádí a přitom se ani neumažou :-D. Dneska jsme byly na očkování. Dorinka prý už by neměla moc přibírat, no co v květnu jí bude 9 let a váží 21 kilo. Jako mladá měla 22,5 takže to bude chlupama. Jak jí vypadne podsada, zase mi nějaký "chytrák" řekne, že je mooooc hubená :-D... no dobře. Uberu jí pár granulek, no!

Asta asi začne hárat. Teprve podruhé. A to je jí přes 2 roky. No což, gordoni mají prostě zastydlou pubertu a háraj jen jedenkrát ročně, či co. Asta stále řeší drbání brady. Tedy ona to neřeší, od řešení ona má přece lidi... a od placení samozřejmě taky :-D. Budeme vylučovat alergii, budeme papat hypoalergenní granule. Podle ceny jsou ty granule asi ze zlata :-o... 3 kila vyjde na víc než 800 Kč. No tak, snad to nebude alergie....

29. března 2009

Jaro oficiálně začalo, i když to tak nevypadá. Psí holky se poprvé ukázaly na chatě u Lukášových rodičů. Roztomilá maringotka v krásném a klidném prostředí. Holky si to moc moc užily :-D Fotky: http://benedka.rajce.idnes.cz/09-03-29-Maringotka/ 

28. února 2009

Je sobota, venku už od rána bylo docela teplíčko a tak jsme s holčinama vyrazily na výcvik k Míše do mírně pokročilých. Asta byla celá "rozskákaná" pejsek na drátkách... ráda poslouchá, ale u nohy se po chvíli začne nudit a začne se převádět. Štěká, předstupuje, kňučí a vůbec :-). Dorinka byla s námi. Všechny nás hlídala.

Lukáš je na horách. Jenom na jeden den si jel zařádit. Odjížděl ve 2 ráno a to ještě ani nešla spát :-). No jo... zkoukla jsem další díly How I met your Mother seriálu :-D.

12. února 2009

Zkouška dopadla úspěšně. Hurá do dalšího semestru, hurá na diplomku, ze které nemám ani čárku a mám na to už jen měsíc a půl a hurá na vypracovávání otázek ke státnicím :-D

Psí holky jsou očkovaný. Dorinka má svůj sirup Propalin - snad přestanou ty její noční můry :-). Astě byl vzat vzorek z tlamky, jak tam má odřeninu, není tam žádná infekce, takže jen dál mazat Framykoinem dvakrát denně. (kdyby si ho ta opice nesundavala tlapou :-)). Daisy ji uštědřila šrám a Asta si to úspěšně rozškrábala... Obě se vážily, mají stejně 20,4 kilogramů - no jo, Asta je hubená :-o, a to žere o 1/3 víc než Dorinka, no přidám jí no...

10. února 2009

Tak chtělo by to opět nějaké novinky :-)... panička se učí na poslední zkoušku tohoto semestru. Vůbec se mi do toho nechce :-(...

Asta má nový zlozvyk, který paničku vytáčí na nejvyšší otáčky! Asta je "nevybíravá" popelnice. Mrtvý - zelený, hnědý - mazlavý, sežrat a ráno se pochlubit průjmem a zvracením. A to skoro každý den. NO! Milá malá, černá, praštěná, ten náhubek ti sundám až tě choutky přejdou. Naštěstí si náhubku po jednom dni ani nevšímá. Kovový se neosvědčil, protože to mazlavý prorvala i tím, ale umělohmotný s dvojitým dnem je již dobrým odnaučovacím nástrojem. Ten jazyk tam prostě nedostane. Vypadá legračně, ale já jsem klidnější.

A Dorinka. Venku je k zulíbání. Klidná, hodná, nevzdaluje se :-). Doma je trochu více jistější, už spinká v obýváku a ne na chodbě. Akorát má opět problémy s hladkým svalstvem. Ve spánku se počůrává. Nevadí, víme, že stačí sirup Propalin na piškot a svalstvo zase začne pracovat tak jak má.

Koněpruské jeskyně a okolí kolem mám vážně ráda. Uvnitř jsem byla jen jednou, ale protože tam pejsci nesmí, bylo to asi i naposled. Pár foteček z výletu, jen s Astou. Velký holky zůstaly doma, Daisy kulhá a delší procházky by jí nedělaly dobře. 

Když zima maluje

Když zima maluje

2008-prosinec-Konepruske-j 006.jpg
2008-prosinec-Konepruske-j 008.jpg
2008-prosinec-Konepruske-j 005.jpg
1
Štěkati stříbro, kňučeti zlato, 2013.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one