Květen 2009

31. května 2009 neděle

Tak víkend byl zamračený, ale neděle se vyvedla. Kluci mě vytáhli na návštěvu k mojí mamce, s obědem (jejich dokonalý oběd se nese v obraze KFC... všichni si kupují 3 kousky kuřete, ja musela objednat rovnou 2 "KÝBLE", pro dva kluky, mě a mamku a všechno, všechno, včetně 2 salátů a twistera se snědlo..... právě jsem dostala chuť na kuře... :-D) a večer jsme šli na slevenky do kina. Já, moje mamka, Luky, brácha Martin a mamka Lukyho a Martina. Vybrali jsme Noc v muzeu 2 (taky proto, protože mamky nerady čtou titulky a ono to bylo dabované :-)). Přátelé drazí, byla jsem velmi, mile překvapena! Skvělé efekty, fakt oddychová komedie, skvělé herecké výkony a spousta, spousta legrace. Více o filmu na www.dokina.cz a www.csfd.cz - Egyptský vládce Kahmunrah (Hank Azaria) je po třech tisíciletích spánku v prachmizerné náladě. S trojicí nejnenáviděnějších přisluhovačů světa, jmenovitě carem Ivanem Hrozným (Christopher Guest), císařem a vojevůdcem Napoleonem Bonaparte (Alain Chabat) a mafiánem Al Caponem (Jon Bernthal) zmobilizují všechny své přívržence a plánují převrat, při kterém ovládnou nejdříve muzeum Smithsonian a pak rovnou i celý svět. Rozhněvaný Larry rychle přijíždí do Washingtonu. Při své záchranné misi potká několik výjimečných nových přátel: excelentního Alberta Einsteina, čestného Abrahama Lincolna i naprosto okouzlující exponát - nezkrotnou Amelii Earhartovou (Amy Adams), jež v Larrym probudí jeho ztracený smysl pro dobrodružství a zábavu. Po boku se starými kamarády jako jsou Teddy Roosevelt (Robin Williams), Octavius (Steve Coogan), Sacajawea (Mizuo Peck), Attila Hun (Patrick Gallagher) a neandrtálci se Larry nezastaví před ničím, a dříve než se rozední, nastolí v muzeu pořádek. 

29. května 2009 pátek

VIKIDostali jsme pozvání do divadla od Tety Maruš od Lukyho: A na co se jde? http://www.divadlorb.cz/repertoar/uzasna-pritelkyne-slecna-flintova.html.

Po představení: hru můžeme všichni vřele doporučit!! No a hraje tam VIKI! VIKI CABADAJ!!

Autor:    Donald Churchill, Peter Yeldham

Režie:     Hana Gregorová- Radoslav Brzobohatý

Hudba:  Ondřej Brzobohatý

Hrají:     Petr Oliva, Pavlína Mourková, Kateřina Velebová, Antonín Duchoslav/ Vojtěch Hájek, Michal Roneš, Dagmar Čárová/ Hana Gregorová

Délka:    2hod. 15 min.

Pauza:    1 (15 min.)

Tom, skromný doktor botaniky, který si na chleba vydělává konferováním pořadu pro zahrádkáře a protože jeho vztah k penězům je až groteskní o jeho daňová přiznání se stará jeho ex-manželka Sára. Jednoho dne mu ale malinko zkomplikuje život návštěva inspektora finančního úřadu.

Vzniká tak nespočet komických situací a jak je u Donalda Churchilla zvykem, největší překvapení přichází až na konec ...

čerpáno ze stránek: http://www.divadlorb.cz/

27. května 2009 středa

Dávám si pauzu od učení (Mikro, Makro, Marketing, MaAsta v kalhotkáchnagement... všechno na M) a dodám pár fotek a písmenek k víkendu.

Jinak Asta stále hárá a jak chráníme podlahu? :-D

Jsem doma na dovolené a obě holky jsou nadšené. Chodíme často ven, ale vyhýbáme se pejskům. A Asta by si táááák ráda hrála a kdoví co by ještě ráda dělala... :-D

 O víkendu jsme opět byli na chatě. Já se musela učit, ale prokládali jsme to samozřejmě, grilovačkou a jiným obžerstvím, procházkama po okolí (bez foťáku, bohužel), hrama, pokecáníčkem a cvičeníčkem. Fotky na rajčeti, klasika zde: http://benedka.rajce.idnes.cz/ a také se nám podařilo nahrát Astu při nějakém tom cvičeníčku... na streamu.cz,

Asta sudy - http://www.stream.cz/video//306572-asta-sudy

Asta aportík - http://www.stream.cz/video//306575-asta-gordonsetr-aport 

Asta proplejtačka - http://www.stream.cz/video//306591-asta-gordonsetr-skrz-chuze

Asta otočka a střecha - http://www.stream.cz/video//306582-asta-gordonsetr-otocka-a-strecha

Asta normálně cvičí ještě lépe, ale jak už to bývá, horko a blízkost legrace, hrají svou roli.  

25. května 2009 pondělí

Tak je to tady. Asta poprvé hárá. Myslím, že už začala v pátek. Takže teď nás čeká několik týdnů slečninyých šíleně smutných očí, slečniných a nápadnických ufňukaných výjevů, slečnino věčného vyžadování mazlení, tahání za pejskama, neposlušnosti byť zcela banálních povelů, několikadenní vytírání, několik hádek s majiteli neposlušných, radovánekchtivých psů.... jestli to zní, jako bych se netěšila, tak to vůbec, ale vůbec není pravda :-). Asta už je velká holka a jednou to prostě přijít muselo :-).

5. května 2009 

Máme za sebou prodloužený víkend, bohužel bez foťáku. Asta se zase ukázala :-o a tentokrát ukázala své čertovské vlohy i na jiném místě než doma... Byli jsme na chatě na Vrábsku. Holky to tam MILUJI. Celý den venku, venčíme na cestách lesem, polem, vřesem, hrajeme hry jako petangue, badminton, šlechtíme zahradu, ošetřujeme stromečky, grilujeme a jíme, cvičíme povely, no zkrátka relax jak má být. A do toho Asta, která musí být u všeho.... panička jde na záchod... musím za ní!!! páneček se jede projet na motorce... musím za ním!!! bratr pánečka čistí jezírko.... musím s ním!!! všichni něco hrajou.... budu nosit míčky!!! :-D to by ještě šlo... ale! páníčci grilujou.... sežeru jim maso! To může vážně vymyslet jen ASTA! V tu chvíli neposlouchá a ze zahrady se ozývá jen AAAASSSSTTTTTTAAAAAA KDE MÁŠ BÝT!!!....Žebravka.

A v noci? Taťka šel ven a přesto že holky dostaly povel zůstaň, vystřelily jak střelený, div ho nesrazily. Přes zákaz, no chápete to? Já tedy ne a tohle tedy vážně, vážně, netrpím. Dostaly seřvunk a přes noc zůstaly venku. Myslela jsem si, že setr vám to vždycky vrátí i s úrokama, setr prostě vždycky vyhraje... a taky že ano. Zahrada jak ementál. Ohniště po celé zahradě. Asta barva popelavá. Síťka na bedminton přetržená. Na druhou stranu druhý den Asta, jak beránek, uspinkaná a krotká. Asta neumí odpočívat a to se musí změnit. Zvykla si na výstavní klec a ta prostě bude jezdit s náma a když budou chtít páničkové Astu zklidnit, půjde si hajnout do klece. Jinak ji člověk musí furt okřikovat, tahat za kožich od stolu a to se mi nechce. Dostane svoje místo, které neopustí po nezbytně dlouhou dobu. Prostě se musí naučit respektovat lidská pravidla stolování. Zbytek času na chatě, nás ta černá můra může "terorizovat" :-D. Howg domluvil jsem.

No a když Asta nezlobí a panička má v ruce piškoty, tak se učíme nové povely a trénujeme staré povely :-).

"okolo" obíhá křoví, stromy, lidi nebo mě - tohle se Asta naučila za 2 dny

"střecha" Asta se zařadí mezi mezi nohy a pokračuje v chuzi pode mnou - tohle se naučila za 1 vycházku, za chvilku začneme i couvat :-D

"plaz" už se taky krásně plazí, ne vždycky, občas se mě snaží obalamutit...

"otočka" kolem své osy, už zvládá s přehledem

"hop" přes nataženou nohu nebo přes zábradlí, to se naučila hned

"hop" přes Lukáše na všech čtyřech se taky naučila hned a ani se ho nedotkne

"sudy" a to jsem si myslela, že se to nikdy nenaučí - už skoro umí :-)

"štěkej" trénujeme a umíme, Asta je rozhodně pes ukacený nikoliv uštěkaný

"chůze u nohy" to Asta dělá úplně automaticky, když uvidí piškot, je to legrační, jak se bojí odejít, aby nepřišla o piškota!

"aport" krásně, nadšeně, rychle, předsedá rovně - co víc si přát...

a dneska mi snad dá Lukáš do kupy kolo a my budeme běhat, tak jako jsme běhávaly s Daisy. Jí to strašně bavilo, tak snad bude i Astu a snad nam Dorinka bude stačit. 

21. května 2009 čtvrtek

Tak mám další zkoušku za sebou. Strategické řízení. Opět za 2. No nejsem šikovná :-) Poslední zkouška tohoto semestru, poslední zkouška před státnicema. A začne mi učení. Brutální učení, Makro, Mikro, Management a Marketing.

Máme nový gril. Elektrický na balkónek. Už se oba moooc těšíme na stejčky. Co oba... i holky se těšej :-D.

Dneska jsme byly s Astou na Agility. Asta je šikovná. Dneska zvládla slalom (běžela ho všehovšudy 5krát předtím) a dnes, sledující piškot to zvládla bez chyb. Zamotala se v látkovém tunelu, a to tak, že se nemohla dostat tam ani zpátky a to musíte uznat, není lehké číslo :-D. Zdolala hned na poprvé vysoké áčko.  Zůstala ji chuť zdolával kladinu.  A čím dál tím víc pejskou voní. Jenže furt nic. :-( V týdnu jsme byly na normálním cvičení na mírně pokročilých a musím tedy říct, že jsme se obě děsně nudily. Dorinka s náma chodí a kočička je taky hodná. Vždy stojí nebo leží opodál a hlídá si nás.  

16. května 2009 sobota

Pátek se nesl v akčním duchu. Rovnou z práce jsem letěla domů a s Astou na cvičeni. Zašly jsme se podívat na Přípravu na ZZO. Cvičí s chutí, rychle a když chce, tak i přesně :-). Asta je na úrovni pejsků cvičících 2 měsíce, pejsků, kteří mají jít za 14 dní na zkoušky. Jen panička má znalostní nedostatky, které se bude pokoušet překonat. ZZO bychom mohly zvládnout. Dorinka byla s náma a jako vždy Vzoromilka.

A po cvičení jsme jeli na oslavu narozenin Lukášového kamaráda z veslařského kruhu. Moc se nám tam nechtělo, ale vyklubala se z toho moc přijemná akcička až do 3. Opět jsem byla paní "Taxikářka". Nu což, mě alkohol stejně nechátná...  

15. května 2009

Mám za sebou další zkoušku, tentokrát optimalizace daní.....je libo spočítat měsíční zálohy či roční vyúčtování daně? .... mám za 2, takže za výsledek ručím jen levou rukou :-D
Před sebou mám zkoušku ze strategického řízení podniku, poslední z tohoto semestru, a pak už jen závěrečné zkoušky, jen, jen...
 
Víkend chystáme akční. V sobotu dopoledne výlet s obědem možná Pražský hrad (i s holčinama)... máme ho za rohem a naposledy jsem tam byla před 5 lety, navečer párty (bez hočin), v neděli dospávání a přestavba obývací stěny, budeme-li schopni a ochotni.
 
Ve středu jsme byly s holčinama odpoledne jen na krátké procházce, a pak jsem vzala Astu na kolo. Přes hodinu jsme lítaly venku a i když by se mohlo zdát, že jsem tu černou závodnici utahala... tak nee. Já byla zmožená víc.
 
Na mou otázku, ohledně zoubku Asty jsem dostala odpověď od poradce chovu: Vážená dámo, na Vaši otázku není jednoznačná odpověď. Jedna z možností je, že někdo skutečnost přehlédl. Další možnost je, že o zub fenka přišla.
Pokuste se poradit s veterinářem, který má rengen, zda by nevěděl odpověd.
Šonka.
Takže jsem se nic moc nedozvěděla. Zkusíme u VETa.

Současná anglická komedie, která se svým humorem dotýká téměř každého z nás.

12. května 2009

Tak Astinka se nám mění. Trochu se zklidnila. (jsem to právě asi zase zakřikla :-o) A na procházce pejskům mooooc voní. Sama neví, co se děje, takže leží a nechává se očuchávat. Ale zatím nic zřetelně viditelného. Tak nevím, jak dlouho jí to ještě bude trvat. :-D Holka si dává na čas.

Jinak o víkendu byla za slušnou holčičku. Sice, krtka slušnou holčičku, zahrada zasejc jak ementál, ale nic nesežrala, nenechala se zajet autem, motorkou, kradla nám míčky jen zpoloviny jako minule a její jméno se řvalo jen asi čtvrtmilionkrát :-). Když to půjde takhle dále, tak za 5 let z ní bude beránek.

Včera jsme byly na kole. Já a holčiny. A Asta všem vzkazuje: To je super! Škoda, že nestíhám cestou smejčit po zbytcích, ale i tak pa rá da! A Doris všem vzkazuje: Jděte se bodnout! Na starý kolena si mám svůj dlouououhej jazyk tahat po zemi? ... no takže to ještě nějak logisticky musím vyřešit, jak uspokojit obě tyhle chlupatý krasavice... nevím, nějaký vozíček pro Dorinku? :-D Přeci jen 9 let, je 9 let... taky bych nechtěla, aby mě někdo proháněl za kolem až mi bude 63.

Jo a jinak jsem dnes psala panu Ing. Šonkovi, poradci chovu, na základě čeho je možné napsat do PP, že je pes plnochrupý. Mám dva posudky, jeden z 9 měsíců a jeden z 18 měsíců. Jednou plnochrupá je a podruhé není. :-o

04.01.2013 19:42:34
gabriela.benedova
Štěkati stříbro, kňučeti zlato, 2013.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one