Naše plány

Na poslední výstavě jsme zjistili, že Astě chybí zoubek. Co to je jeden zoubek? Zoubek, který ani nepotřebuje ke kousání? :-o... no pro Gordonku to znamená, že nebude uchovněna, a tak nám odpadly výstavy, lovecký zkoušky a teď můžeme dělat jen to, co nás obě baví :-). Já třeba nejsem lovec. Neumím si představit, že bych chodila se starýma "pardálama" lovit zvěř. Astu by to určitě bavilo, ale já? Radši jen zvěř větříme, vystavíme a necháme odhopkat, uletět nebo odběhnout. Asta pracuje velmi dobře. Nechá se na desítky metrů odvolat od běžící "kořisti", není zabiják, prostě si to užívá. 

A k tomu spíš trénujeme poslušnost. Asta to miluje. K noze, sedni, lehni, skrz, obíhání stromů, aportování, skákání překážek, stůj, zůstaň, ke mně, hledej.... za piškot na vás oči nechá celou procházku :-).

A objevili jsme Coursing. Udělaly jsme licenci a teď můžeme běhat "závody". V 5 letech Asta našla to, co jí baví absolutně nejvíc. Škoda že u Prahy nejsou party, které by Coursing dělali s takovým zapálením, jako moravské kluby...

 

Výstavy nemusí být nuda, když jde o setkání s kamarády, výstava je především společenská událost jak pro lidi, tak pro pejsky :-). Termíny a výsledky dále.

Má ráda děti a děti mají rády jí. Chtěla bych Astu používat čas od času při práci s postiženými dětmi. Vstupní věk pejska, jak jsem zjistila, je 14 měsíců. Potom bych s ní ráda složila zkoušky a mezi děti chodila rozdávat její radost ze života.

Ani já, ani Asta, nemáme ambice na soutěže. Agility běháme "víkendově" jen pro radost, legraci a tužení vztahu.

Pro mě i pro Astu zatím menší neznámá... není zrovna typ, co by cvičil bez chybičky a bezhlavě :-). Každopádně, kdybych chtěla využít její přirozenou chuť plavat, čmuchat a pracovat v záchranařině, musela bych ZOP mít složeny.... Co to obnáší se můžete dočíst dále. Vstupní věk pejska je 10 měsíců. Existují různé stupně obtížnosti.

Štěkati stříbro, kňučeti zlato, 2013.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one