Minulý rok jsem holkám dala pipety Frontline. Zkušenost dobrá, ale trochu drahá :-o. Pipety vydrží na 1 měsíc proti klíšťatům, na blechy vydrží déle. Za sezonu je třeba více než 6 pipet. 3 pipety v krabičce, velikost M (pro psa 10 - 20 kg) stojí 587 Kč. Lze sehnat v lékárnách. Krát 2 psy = celkem pěnká sumička, něco kolem 2 000 Kč. Tenkrát jsem neznala nic lepšího, takže jsem to používala. Na setra velmi účinné, na vlčandu o něco méně.

Tento rok zkoušíme obojky Scalibor. V lékárně mi výběr potvrdili. Prý jsou opravdu dobrý a je pravda, že fakticky nesmrdí. Na blechy by měl působit 6 měsíců. Cena jednoho obojku velikost 48 (prodávají se i větší) je v lékárně něco kolem 320 Kč.

Moje Daisy jako malá v autě zvracela. Nevzdala jsem se a jezdila s ní za dobrodružstvím, jak často to šlo. Dneska už v autě nezvrací. Důležité je, aby cíl cesty byl pro psa zábavný a cestu autem si spojil s příjemným zážitkem na konci.

NEBO

je možné zkusit kynedril či homeopatika Cocculine (od firmy Boiron), které jsou k dostání v lékárně a stojí něco kolem 50 Kč.

Štěkati stříbro, kňučeti zlato, 2013.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one