PŮVOD
Velká Británie

POUŽITÍ
Stavěcí pes

KLASIFIKACE FCI
Skupina 7 - stavěcí psi
Podskupina 2.1. - britští a irští stavěcí psi
Setr
S pracovní zkouškou.

CELKOVÝ VZHLED
Elegantní pes s liniemi těla plnokrevníka. Stavba těla je vyvážená a je srovnatelná s výkonným loveckým koněm. Celkově harmonický, proporcionální.

CHARAKTERISTIKA
Inteligentní, výkonný.

POVAHA
Srdnatý, otevřený, přátelský a vyrovnaný.

HLAVA A LEBKA
Hlava je právě tak hluboká, jako je široká. Mozkovna je širší a delší než čenichová partie, lehce zaoblená a mezi ušima širší. Stop výrazný. Pod očima i nad nimi je hlava suchá. Líce jsou ploché. Linie čenichové partie jsou rovnoběžné, ale čenich není ani hranatý, ani zašpičatělý. Nos je velký, široký, černý. Čenich není tak hluboký, jako je dlouhý.

OČI
Tmavě hnědé, výrazné. Nejsou ani příliš hluboko uložené, ani vypoulené, ale dost hluboko pod "obočím". Výraz očí je odhodlaný a inteligentní.

UŠI
Zavěšené, středně velké, tenké. Jsou nízko nasazené a těsně přiléhající k lícím.

SKUS
Silné čelisti, skus nůžkový, úplný a pravidelný, přičemž zuby jsou zasazeny do čelistí kolmo.

KRK
Dlouhý, suchý, klenutý, bez laloku.

HRUDNÍ KONČETINY
Dlouhé lopatky, správně šikmo uložené. Jejich ploché části jsou široké, vrcholy tvoří kohoutek. Plece nejsou vyboulené, lokty těsně přiléhají k tělu. Končetiny jsou rovné, silné, plochých kostí. Zápěstí je rovné.

TRUP
Přiměřeně dlouhý, prsní kost je hluboko (nízko) uložená. Žebra jsou dobře klenuta. Bedra široká a lehce klenutá. Hrud' není příliš široká.

PÁNEVNÍ KONČETINY
Vzdálenost mezi kyčlí a hleznem je značná. Končetiny jsou široké a svalnaté. Vzdálenost hlezen od podkladu je krátká. Nárty jsou silné. Kolena dobře zaúhlená. Pánevní kosti téměř vodorovné.

TLAPKY
Oválné, uzavřené, mezi prsty jsou bohatě osrstěné. Nášlapné polštářky, vysoké.

OCAS
Rovný až lehce šavlovitě prohnutý, dosahuje nejvýše k hleznům. U kořene je silný. Nesen je vodorovně nebo pod hřbetní linií. Typicky osrstěný.

POHYB
Rovnoměrný, volný korektní.

OSRSTĚNÍ
Na hlavě, předních stranách končetin a na koncích uší krátké a jemné, jinak přiměřeně dlouhé, hladké, bez loken a vln, na zadních stranách končetin a zespoda na ocase nejdelší.

ZBARVENÍ
Sytě černé bez rezavého nádechu s kaštanově červenými znaky (pálením) nad očima, na stranách čenichu, na hrdle na hrudi, na končetinách a kolem řitního otvoru.

VELIKOST
Kohoutková výška: psi - 66 cm, feny - 62 cm

Štěkati stříbro, kňučeti zlato, 2013.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one