Irský setr

O plemeni
     Irský setr představuje ušlechtilý typ anglického ohaře, pravého krasavce mezi psy, s velmi vyvinutými vlohami pro mysliveckou práci. Pro tuto loveckou vášeň bývají někteří nedocvičení jedinci hře ovladatelní, ale jestliže budeme při výcviku irského setra důslední, získáme tím pomocníka, kterému se vyyrovná málokterý lovecký pes.
     Irského setra může poznat každý podle jeho sytě kaštanového, mahagonového zbarvení, bez nejmenší stopy po černé barvě. Na závadu není jen bílá barva, a to na hrudi, pod krkem nebo na prstech, nebo malá hvězda na čele, popřípadě úzký proužek nebo plamínek na nose. Srst na hlavě, přední části běhů a na konečcích slechů má být krátká a jemná. Na ostatních částech těla a běhů má však být středně dlouhá a hladká. Srst na horní části slechů má být dlouhá a hedvábná, na zadní straně předních i zadních běhů má být dlouhá a jemná a má vytvářet výrazné praporce. Oháňka má úhlednou vlajku ze středně dlouhé srsti.

Daisy - obrázek

Daisy - obrázek

Daisy byla pravá irčanka. Velmi milá, přítulná a na setra i poslušná. Milovala běhání venku, milovala lidi a milovala jídlo. Zemřela na rakovinu kostí dne 23.1.2009.

Štěkati stříbro, kňučeti zlato, 2013.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one