Výstava mě po stránce pořadatelské moc, moc zklamala. Parkování fakt špatný a ukazatele cesty chyběly. Ještě, že mi už to tam známe, takže jsme dojeli v pořádku, ale cestou jsme potkávaly ztracený vystavovatele. A jako třešínka na dortu, nás v tomhle krásném počasí strčili do haly, tam kde minule a předminule byli jen malí pejsci. Fotky veškerý žádný, protože v hale není dobré světlo. Asta vyběhala Výborná 1, Vítěz třídy, Nejlepší mladá mladá, Vítěz MB.  Několik fotek zde: http://benedka.rajce.idnes.cz/2009-04-11_MB_vystava/

Dorinka

Dorinka

Asta a její místo

Asta a její místo

Asta v postoji

Asta v postoji

pohodička

pohodička

Výstavy nemusí být nuda, když jde o setkání s kamarády, výstava je především společenská událost jak pro lidi, tak pro pejsky :-). Termíny a výsledky dále.

Praha Letňany od 9:00 hodin. Potkaly jsme sestřičku Grace a bratříčka Akima.

2008-03-vystava 005.jpg
2008-03-vystava 007.jpg
2008-03-vystava 010.jpg
2008-03-vystava 011.jpg
Grace a Asta zleva

Grace a Asta zleva

Asta

Asta

Asta úprk od malé

Asta úprk od malé

2008-03-vystava 019.jpg
2008-03-vystava 020.jpg

Druhy cen pro vítěze

Radostnou stránkou soutěžení na výstavách je možnost získat některou z udělovaných cen. Nejčastějším mýtem, šířeným mezi běžnou veřejností je představa, že majitelé psů dostávají za umístění peníze. Ano, je tomu tak, ale jen na některých vybraných výstavách v Americe a na několika extra vyjmenovaných výstavách v Evropě, které jsou ale našincům spíše nedosažitelné. Všeobecně tedy platí, že za výstavu naopak platí majitel psa při přihlašování a bláhově doufá v zisk titulu, který mu někdy přinese věcnou cenu. Zcela běžným oceněním jsou barevné stužky nebo kartičky, v lepším případě zdobená šňůra či stuha. Lepší pořadatelé vydávají pro oceněné medaile, kokardy nebo poháry, občas se setkáte s plaketami, porcelánovými či kovovými talířky, soškami, lahví vína či šampaňského. K žertovným cenám patří klíčenky, otvíráky na lahve nebo popelníky. Ve finálových soutěžích bývají ceny z času na čas velmi pěkné. Standardně dostanete poháry různých velikostí a typů, skleněné či porcelánové vázy, keramické předměty, bohatě zdobené kokardy, stříbrné podnosy či velké plakety, nejčastěji však různě velké pytle krmení. Vítězové a umístění v Best in Show si občas odvezou pohár, do kterého se jejich menší pes i vejde. Díky sponzorům se můžete dočkat fénu na psy, klece nebo ohrádky, vysavače, cestovní tašky, pelíšku, rádia nebo DVD přehrávače, telefonu, kosmetiky, přikrývek, kynologických publikací, v Itálii pravé zlaté medaile, poukázky na nákup krmení nebo potřeb, zaplaceného zájezdu na prestižní výstavu, dovolené nebo rekreace, předplatného kynologického časopisu nebo reklamy v něm a podobně. Cesta k takovým cenám ale bývá dlouhá, složitá a vyjmenované cenné výhry jsou bohužel spíše výjimečné. Kdo jezdí na výstavy často a daleko, bude akce vždy více dotovat, než aby z nich něco získal. Jezdíme se přece bavit a pěkné ceny nám budou naše úspěchy dlouho připomínat. Poháry hlavně tehdy, když z nich utíráme prach. Hodně štěstí!

(zdroj: http://psikulicky.blog.cz)

Štěkati stříbro, kňučeti zlato, 2013.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one