Skoky přes překážky, které mají svou historii v klasickem parkuru pro koně. :-)

Odpolední trénink Agility. Asta se lepší a lepší. Lukáše to víc a víc baví a já si víc a víc připadám jak pako. Asta s Lukym běhá líp a to jí dává míň povelů. Lidi kroutěj hlavou, jak je ten pes "geniální". Stačí, aby na překážku ukázal, žadný tady - změna směru kotě, ne! Běží volá hop, tunel, kladina a jen ukazuje ručičkama a ta chytrá horákyně ho pozoruje a maká dělat to co ta pracka ukazuje. Neskočí překážku co je blíž, skočí tu na kterou Luky ukáže. Mám to.... já nemám tak dlouhý ruce! Proto, když jí ukážu já, tak skočí bočnici nebo mi vleze mezi nohy, jako by slyšela povel "střecha". Málem mě srazila, ale nadšeně srazila. A prý jsem na ní pomalá. Řečičky... ona je moooooc rychlá!

A byla to dvouhodinkova. Přátelé, málem jsem umrzla! Ale Asta dostala nový míček do vrhače míčků a stíhala všechno. Lovit míčky, ztrácet míčky a skákat překážky. Já jen drkotala zubama. Ale za to, náš rituál byl dodržen! Byly pokusy o zrušení, ale to jedině, přes mojí ztuhlou mrtvolu!... Stavili jsme se v McDonaldovi, na chicken burger. Po dvou hodinách se to vážně, vážně hodilo!

Příští týden zas! Astě jsme koupili pláštěnku, takže i kdyby pršelo, minimálně Lukáš na trénink jede....

Opět jsme si jeli zacvičit. Dost foukalo, ještě, že je agility i o běhání :-). Ztratili jsme jeden míček a na druhou stranu jsme další zase našli. Astu tu opět maxi bavilo. Tentokrát docela schazovala skokový překážky, protože se víc soustředí na "vůdce" než na výšku překážky :-)... musíme pilovat!

 

Typ cvičení: Agility
Datum: 06.01.2013
Čas: 15:00
Cvičitel: Andina R.[ email]
Cena cvičení: 160 kreditů
Délka cvičení: 1 hod.
Místo cvičení: Na požáru, Praha - Řeporyje
Počet míst / volno: 5 / 3

 

Agility - obrázek

Agility - obrázek

V neděli večer jsem rozestavěla 2 skokové překážky, pro Astu agiliťáka začátečníka :-).

Štěkati stříbro, kňučeti zlato, 2013.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one